چهارمین مدال شهروندی جهان به جهانگرد ایرانی رسید

10 می 2015 - 07:00

«عیسی امیدوار» چهارمین مدال شهروندی جهان را به دست آورد.

دبیرکل سازمان شهروند جهانی (WCO) از «عیسی امیدوار» به عنوان نخستین جهانگرد معاصر ایرانی که پیام صلح را برای مردم دنیا به ارمغان داشته تقدیر و چهارمین مدال شهروندی جهان را به او اهدا کرد.

براساس اظهارات دبیرکل سازمان شهروند جهانی، این مدال تا کنون نصیب سه ورزشکار در رشته‌های قایقرانی، بوکس و پینگ‌پنگ‌ شده است که هر یک به دلیل رشادت و رفتار اخلاقی ویژه‌ایی که داشتند موفق به کسب این مدال جهانی شدند.

عیسی امیدوار چهارمین شخص در جهان است که موفق به دریافت این مدال می‌شود. وی متولد سال 1308 تهران است که 61 سال پیش به همراه برادرش عبدالله برای 10 سال به ماجراجویی در میان قبایل بدوی و سرزمین‌های بکر و کمتر دست‌یافته‌ی دنیا پرداختند که در این مسیر گاه با مرگ دست‌به گریبان شدند و گاهی نیز مورد تفقد پادشاهان کشورهای مختلف قرار گرفتند.

شعار برادران امیدوار در سفرهایشان «همه متفاوت، همه خویشاوند» بود. داستان ماجراجویی برادران امیدوار را در موزه‌ای به همین نام در سعدآباد می‌توان از نزدیک مشاهده کرد.

دکتر «کواک»، دبیرکل سازمان شهروند جهانی از «عیسی امیدوار» به خاطر تلاش‌هایش برای گسترش صلح جهانی با ایجاد دهکده‌ای جهانی، تقدیر کرد. او همچنین «امیدوار» را به عنوان مشاور خود در ایران برگزید.

مدیر مجموعه سعدآباد نیز در تقدیر از توجه دبیرکل سازمان شهروند جهانی، ریتونی را که نماد قدرت و تمدن ایران‌زمین است به او اهدا کرد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1