23 ژوئن 2024 - 00:54

بیمه صنعتگران و هنرمندان صنایع دستی برقرار شد

13 سپتامبر 2022 - 13:00 dsfr.ir/tl3lp

بیمه صنعتگران و هنرمندان صنایع دستی برقرار شد
علیرضا وثیق انصاری
بیمه صنعتگران و هنرمندان صنایع دستی برقرار شد

سرپرست اداره کل حمایت از تولید صنایع دستی گفت: بیمه صنعتگران و هنرمندان صنایع دستی مجدداً برقرار شد.

به گزارش «دنیای سفر» به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی، محمدحسین عسکرپور سرپرست اداره کل حمایت از تولید با اشاره به اهمیت بیمه هنرمندان صنایع دستی اظهار کرد: خوشبختانه با تلاش های ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، مریم جلالی معاون صنایع دستی کشور و این اداره کل، بیمه صنعتگران از امروز برقرار شد.

وی افزود: از ابتدای سال جاری به علت عدم تأمین اعتبار مورد نیاز بیمه صنعتگران و هنرمندان صنایع دستی، بیمه این افراد قطع شده و هنرمندان به صورت شخصی بیمه حق بیمه خود را پرداخت می کردند.

عسکرپور افزود: خوشبختانه تلاش های انجام شده از سوی این وزارتخانه نتیجه داد و مبلغ ۴۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای بیمه هنرمندان صنایع دستی و راهنمایان گردشگری تخصیص یافت.

سرپرست اداره کل حمایت از تولید صنایع دستی یادآور شد: پیرو پیگیری های وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در هیئت دولت و همکاری دستگاه های ذی ربط جلسه ای در روز دوشنبه مورخ ۱۴ شهریور با مدیرکل امور بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی در خصوص تمدید بیمه صنعتگران صنایع دستی برگزار و مقرر شد نسبت به تمدید بیمه صنعتگران صنایع دستی از سه ماهه دوم سال اقدام شود بنابراین صنعتگران برای تمدید بیمه تأمین اجتماعی نیازی به واریز حق بیمه آزاد در سه ماهه دوم سال را ندارند.

وی ادامه داد: با تخصیص این مبلغ بیمه ۲,۷۲۴ هنرمند صنایع دستی که از ابتدای سال قطع شده بود، مجدداً و از امروز برقرار شد.

عسکرپور در پاسخ به سوالی درباره تعیین تکلیف مبالغی که هنرمندان صنایع دستی از ابتدای سال برای حق بیمه خود پرداخت کرده اند، نیز گفت: در این باره مذاکراتی را شروع کرده ایم و امیدوار هستیم به نتیجه برسد و خبر خوبی را در این باره به صنعتگران و هنرمندان به زودی اعلام خواهیم کرد.

1