21 فوریه 2024 - 15:59
معاون گردشگری اردبیل خبر داد:

برقراری اولین خط پرواز اردبیل به استانبول

16 اوت 2015 - 13:00 dsfr.ir/kh3pz

نخستین پرواز مستقیم اردبیل به مقصد استانبول روز پنج شنبه 29 مرداد ماه سال جاری از محل فرودگاه اردبیل برقرار می شود.

به گزارش روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، معاون گردشگری اردبیل با بیان این مطلب گفت: طبق هماهنگی های صورت گرفته، شرکت خدمات مسافرتی مدار اقدام به عقد قرارداد با شرکت اطلس جت ترکیه، به منظور برقراری پرواز چارتر بین اردبیل و استانبول کرده است.

قادر تقی زاده با بیان اینکه نخستین پرواز در روز پنج شنبه 29 مرداد ماه سال جاری از محل فرودگاه اردبیل انجام خواهد پذیرفت، افزود: پروازهای بعدی به فاصله یک هفته از هم، در روزهای پنجم، دوازدهم و نوزدهم شهریور ماه در ساعت 4:20 بامداد از اردبیل و برگشت ساعت 11:30 به وقت استانبول برقرار خواهد بود. وی ظرفیت هواپیمایی این پرواز را 216 نفر عنوان کرد و بیان داشت: جلسه ای با 31 دفتر خدمات مسافرتی فعال استان جهت هماهنگی، فروش بلیط و برگزاری تور استانبول در سالن اجتماعات این اداره کل تشکیل می شود.

تقی زاده با تأکید بر اهمیت برقراری خط هوایی خارجی از مسیر اردبیل به ترکیه، اظهار داشت: در صورت مشارکت دفاتر و تداوم پرواز می توان در گام های بعدی نسبت به معرفی جاذبه های گردشگری استان در شهر استانبول و جذب گردشگر از این کشور اقدام کرد.

به گفته این مقام مسئول؛ استانبول به عنوان یک شهر توریستی سالانه پذیرای گردشگران بسیاری از سراسر کشور است که در صورت تداوم پروازها و معرفی شایسته قابلیت های گردشگری استان در این شهر توریستی، می توان علاوه بر جذب گردشگران ترکیه ای، گردشگران دیگر کشورها را از این کشور همسایه به تماشای جاذبه های تاریخی و طبیعی این استان نیز جذب کرد.

وی با اشاره به منفی بودن تراز گردشگری کشور در شرایط فعلی، تصریح کرد: در مقابل 6 میلیون و 900 هزار گردشگر خارجی خارج شده از ایران، 4 میلیون و 500 هزار گردشگر در سال 93 وارد کشور شده که در این راستا مقرر شده است بر اساس تدابیر و پیش بینی مسئولان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این تراز تا پایان برنامه ششم مثبت شود.

این مقام مسئول در پایان از برقراری تورهای استانبول توسط شرکت خدمات مسافرتی مدار به مدت 6 شب اقامت و 7 روز خبر داد و خاطرنشان کرد: در این تور، 25 هتل 3 ستاره تا 5 ستاره در 6 نقطه استانبول توسط شرکت مذکور رزرو شده است. وی با بیان اینکه هزینه تورها از 1 میلیون و 440 هزار تومان تا 3 میلیون و 100 هزار تومان تعیین شده، یادآور شد: خدمات تور شامل خدمات ترانسفر فرودگاهی و گشت شهری است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « میراث آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1