گردشگری آسیا و اقیانوسیه بیشترین آسیب را از کرونا دیده است

27 ژوئن 2020 - 14:00 dsfr.ir/yd826

جاذبه های گردشگری آسیا

با توجه به اینکه بخش گردشگری در بسیاری از کشورها کار خود را از سر گرفته است، سازمان جهانی گردشگری تصمیم گرفت داده های جدیدی را منتشر کند تا اثر کووید19 بر روی این بخش را اندازه گیری کند. با برداشته شدن محدودیت های سفر، این سازمان بر مسئولیت پذیری، حفظ ایمنی و امنیت گردشگران تأکید زیادی داشته و عنوان کرده است برای حمایت از گردشگری نیاز به تعهد کاری از سوی تمام افراد جامعه احساس می شود.

بر اساس گزارش این سازمان که روز 22 ژوئن سال 2020 منتشر شد، آسیا و اقیانوسیه بیشترین اثر را از عالم گیری کرونا گرفته اند که این اثر در ماه های ژانویه و آپریل به اوج خود رسیده است.

 در طول این دوره، سفرهای ورودی به کشورهای این منطقه با 51 درصد کاهش روبرو بوده است. اروپا از این منظر در رتبه دوم قرار دارد و میزان افت گردشگران ورودی این منطقه 44 درصد کاهش پیدا کرده است. خاورمیانه با 40 درصد، امریکا با 36 درصد و افریقا با 35 درصد کاهش در رتبه های بعدی جای می گیرند.

برداشته شدن تدریجی محدودیت ها در برخی از کشورها، در کنار ایجاد کوریدورهای سفر، ازسرگیری برخی پروازهای بین المللی و بهبود ایمنی و پروتکل های بهداشتی، از جمله اقداماتی هستند که از سوی دولت ها به اجرا درآمده اند تا گردشگری دوباره کارش را آغاز کند.

در حالی که انتظار می رفت ماه آپریل به خاطر تعطیلات عید یکی از پرازدحام ترین دوران سال باشد، اعمال محدودیت های جهانی برای سفر باعث شد، ورودی گردشگران بین المللی افتی 97 درصدی را تجربه کند.

این امر باعث شد در ماه مارس هم کاهشی 55 درصدی در میزان گردشگران ورودی تجربه شود. بین ماه های ژانویه و آپریل سال 2020، گردشگران ورودی سرتاسر جهان کاهشی 44 درصدی را تجربه کردند و این به معنی ضرری برابر با 195 میلیارد دلار امریکا در بخش گردشگری بین المللی بوده است.

در اوایل ماه مه، سازمان جهانی گردشگری سه سناریوی احتمالی را برای بخش گردشگری در سال 2020 تعیین کرد.

این سناریوها به کاهش های بالقوه در تعداد گردشکران بین المللی اشاره می کنند و عددی بین 58 تا 78 درصد را بسته به زمان برداشته شدن محدودیت های سفر پیش بینی می کنند. از اوایل ماه مه، سازمان جهانی گردشگری افزایشی را در تعداد اقدامات انجام شده از سوی مقاصد گردشگری برای شروع دوباره گردشگری شناسایی کرده است. این اقدامات شامل بهبود وضعیت ایمنی و بهداشتی و رویه های طراحی شده برای ارتقای گردشگری داخلی می شوند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « میراث آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1