21 فوریه 2024 - 14:41
رئیس اتحادیه هتلداران استان اصفهان:

رزرو هتل های اصفهان تا سال 2016 کذب است

15 اوت 2015 - 15:00 dsfr.ir/9e7mj

رزرو هتل های اصفهان تا سال 2016 کذب است
مهدی نریمانی - رییس اتحادیه هتلداران استان اصفهان

رئیس اتحادیه هتلداران استان اصفهان گفت: ادعاهایی مبنی بر رزرو هتل های اصفهان تا سال 2016 کذب محض است.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه هتلداران استان اصفهان، مهدی نریمانی اظهار کرد: اظهار نظرهای غیرمستند و غیرکارشناسی برخی افراد درباره رزرو هتل های استان اصفهان باید توسط سازمان میراث فرهنگی مورد بررسی دقیق قرار گیرد. وی ادامه داد: اینکه چگونه برخی افراد بدون اطلاع از آمارهای مستند نهادهای ذی ربط اقدام به اظهار نظر می کنند، بسیار جای تأمل و تفکر دارد.

رئیس اتحادیه هتلداران استان اصفهان با بیان اینکه اظهار نظرهای غیرتخصصی در صنعت گردشگری تبعات زیادی را بر فعالان این صنعت تحمیل می کند، اظهار کرد: سال 2016 میلادی مصادف با آذرماه سال جاری است و ماه های آذر، دی و بهمن به عنوان فصول ایام کم مسافر به شمار می آیند.

وی با بیان اینکه در اسفند و فروردین نیز میهمانان نوروزی را پذیرا خواهیم بود، افزود: رزروها برای ماه های اردیبهشت، مهر و آبان سال آینده به عنوان فصول گردشگری پرطرفدار اصفهان نیز هنوز بازگشایی نشده است.

نریمانی تاکید کرد: افراد باید در اظهار نظرات خود به تبعات ناشی از آن نیز توجه کنند و بدانند ارائه آدرس های غلط به برنامه ریزان و سرمایه گذاران، صنعت گردشگری را از توسعه باز می دارد. بالا رفتن دیوار بی اعتمادی میان تأسیسات گردشگری و اداره امور مالیاتی و همچنین رفتار ضد تبلیغاتی برای جذب گردشگر در حالی که هتل ها خالی اند از دیگر تبعات این اظهار نظرهای غیرتخصصی است.

دبیر اتحادیه واحدها و تأسیسات اقامتی کشور از رسانه ها خواست تا از انتشار اخبار افرادی که صلاحیت سخن گفتن در این حوزه را ندارند خودداری کرده و با این اقدام به توسعه صنعت گردشگری کمک کنند.

وی با اشاره به تکرار اظهار نظرهای غیرتخصصی برخی افراد بدون ارائه آمار و مستندات خواستار تشکیل یک کمیته حقیقت یاب توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در این زمینه شد و گفت: ارائه اخبار غلط به جامعه ضربه سنگینی به قطار در حال حرکت گردشگری می زند.

نریمانی تصریح کرد: به عنوان رئیس اتحادیه هتلداران استان اصفهان اعلام می کنم که این استان توانایی پذیرایی از گردشگران داخلی و خارجی را دارد.

وی با بیان اینکه این اتحادیه روابط تنگاتنگی با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور دارد، گفت: آمارهای دقیق از وضعیت اقامتگاه های کشور در اختیار این سازمان قرار می گیرد و بهتر است به آمار ارائه شده از سوی این نهاد استناد کرد.

مدیرعامل مجمع گردشگری استان اصفهان گفت: در بسیاری از فصول سال ضریب اشغال هتل ها در اصفهان در حدود 30 درصد است و نباید از این موضوعات به راحتی عبور کرد.

وی ادامه داد: توسعه زیرساخت های گردشگری در استان اصفهان همسو با توسعه سایر زیرساخت های استان اصفهان در حال انجام است و در آینده ای نزدیک شاهد رشد و پویایی هرچه بیشتر صنعت گردشگری در استان اصفهان خواهیم بود.

گفتنی است؛ علی رحیم پور مدیرعامل گروه هتل های هما و عضو جامعه هتلداران ایران، در نشست هم اندیشی مدیران تشکل های ملی گردشگری که در هتل همای تهران برگزار شد اظهار کرده بود که: 70 درصد ظرفیت هتل های هما برای سال 2016 پر شده اند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1