19 آوریل 2024 - 11:09

هتل های یزد خودجوش تعطیل کردند

3 مارس 2020 - 09:00 dsfr.ir/or15f

هتل های یزد خودجوش تعطیل کردند
safarme.com
هتل های یزد خودجوش تعطیل کردند

یزد هر چند این روزها استفاده از ظرفیت تعداد محدود گردشگران نیز در این شرایط رکود ضروری است اما هتل های یزد به طور خودجوش و بدون هیچ ابلاغیه ای نسبت به تعطیلی هتل ها و واحدهای اقامتی خود اقدام کردند.

هتل های یزد به دنبال شیوع بیماری کرونا، با صدور بیانیه ای به طور خودخواسته و بدون دریافت هیچ اطلاعیه و ابلاغیه ای نسبت به تعطیلی واحدهای اقامتی و حتی بومگردی ها خود اقدام و هدف از این اقدام را تلاش برای حفظ سلامت مردم اعلام کردند.

«سیدامیرناصر طباطبایی» رییس جامعه هتلداران استان یزد و مسئول یکی از هتل های استان در این رابطه به اهمیت حفظ سلامت شهروندان اشاره و اظهار کرد: این اقدام صرفاً با هدف حفظ سلامت مردم و جلوگیری از سفر به یزد انجام شده است.

به دنبال تعطیلی مراکز اقامتی، گردشگرانی که مقصد یزد را در نظر دارند، کاهش خواهند یافت، ضمن این که در این بازه زمانی ضدعفونی واحدها و آموزش هرچه بیشتر پرسنل نیز انجام می شود.

«علی داد» مدیر یکی دیگر هتل های یزد هم در گفت وگو با خبرنگار ایسنا در رابطه با تعطیل شدن یک هفته ای هتل های یزد، تصریح کرد: هر چند ضریب اشغال هتل‎ها کاهش چشمگیری داشته و همین میزان محدود گردشگر نیز برای اقتصاد هتل‎ها ضروری است اما سلامت مردم و پرسنل هتل ها نسبت به مسائل اقتصادی و گردشگری اولویت دارد.

وی با بیان این که همچنان رزروهایی را از سوی گردشگران داشتیم، گفت: با وجود تاکیدهایی که بر سفر نکردن شده بود، همچنان شاهد سفر به استانمان از مقاصد متعدد بودیم و این نگرانی وجود داشت که حضور این گردشگران زمینه را برای شیوع کرونا ویروس در یزد فراهم کند لذا در هفته جاری، از پذیرش گردشگران خودداری می کنیم.

این هتلدار یزدی نیز خاطرنشان کرد: در این فرصت یک هفته ای، ضدعفونی هتل ها و مراکز اقامتی نیز انجام خواهد شد.

وی با بیان این که تداوم این تعطیلی در هفته های آتی هنوز مشخص نیست، گفت: هفته جاری از سوی وزارت بهداشت، هفته ای حاد اعلام شده ولی وضعیت در روزها و هفته های آتی هنوز مشخص نیست لذا تصمیم گیری در این باره متعاقباً اخذ خواهد شد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1