24 ژانویه 2020 - 20:38

باغ ثبت ملی شده ای که در آن سبزی می کارند!

21 ژوئیه 2019 - 13:00 dsfr.ir/j63pk

باغ ثبت ملی شده ای که در آن سبزی می کارند!
tourism-press.com
باغ شاهزاده ماهان کرمان

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان با اشاره به وضعیت ناخوشایند باغ کلانتر شهر کرمان به عنوان یک بنای ثبت ملی با قدمت 140 ساله عنوان کرد: جای سوالی مطرح است که چگونه می شود که مالک این باغ می تواند در این بنای تاریخی سبزی کشت کند و به هیچ کس اجازه ورود برای احیای این باغ را ندهد؟

"مصطفی آیت اللهی موسوی" روز 29 تیرماه در جلسه کارگروه گردشگری استان کرمان گفت: صنعت گردشگری در دنیا پس از صنعت نفت و خودرو سومین صنعت درآمدزای جهان شناخته می شود.

وی صنعت گردشگری را یک صنعت پاک دانست و بیان کرد: این صنعت در سال گذشته برای 255 میلیون نفر در جهان اشتغال زایی داشته است و با توجه به ظرفیت های استان کرمان می توان از این صنعت کسب درآمد و ایجاد اشتغال کنیم.

باید از ظرفیت های صنعت هوایی، ریلی و جاده ای استان کرمان در راستای توسعه صنعت گردشگری استان استفاده کنیم و بتوانیم از پتانسیل این بخش ها در راستای رونق گردشگری و صنایع دستی استان بهره بگیریم به طور مثال در پروازها صنایع دستی و همچنین تبلیغات استان کرمان را داشته باشیم.

وی با بیان این مطلب که رونق صنعت گردشگری می تواند بزه های اجتماعی جامعه را کاهش دهد، عنوان کرد: معتقدیم در این راستا خانه مطبوعات و رسانه های استان می توانند به عنوان عضو کمیسیون گردشگری استان باشد تا بتوان از ظرفیت مطبوعات و رسانه های استان برای رونق گردشگری این خطه استفاده کرد.

موسوی به مصوبات گذشته کارگروه گردشگری استان در زمینه مرمت آثار تاریخی و رونق گردشگری استان اشاره کرد و افزود: امیدواریم همه بناهای تاریخی کرمان که به نحوی به فراموشی سپرده شده اند، احیا شوند ضمن آنکه در این کمیسیون در تلاش هستیم که همه دستگاه های اجرایی را با صنعت گردشگری همراه کنیم.

وی بر تدوین برنامه های بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت در مجموعه میراث فرهنگی و گردشگری تاکید کرد و ادامه داد: بایستی زیرساخت های گردشگری مشخص تا بتوانیم ضعف ها و نقاط قوت استان کرمان در این حوزه را شناسایی کرده و براساس آن برنامه های مناسبی جهت رونق گردشگری استان تدوین کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان با اشاره به مصوبه دولت مبنی بر احداث 500 هتل 4 و 5 ستاره در سطح کشور خاطرنشان کرد: این انتظار را داریم که سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ظرف مدت یک هفته آینده شهرهای استان را که نیاز به احداث هتل دارند را براساس وسعت مورد نیاز به این کمیسیون اعلام کرده تا بتوانیم زمین ها را جانمایی کرده و در اختیار سرمایه گذار قرار دهیم.

وی با اشاره به وضعیت ناخوشایند باغ کلانتر شهر کرمان به عنوان یک بنای ثبت ملی با قدمت 140 ساله عنوان کرد: جای سوالی مطرح است که چگونه می شود که مالک این باغ می تواند در این بنای تاریخی سبزی کشت کند و به هیچ کس اجازه ورود برای احیای این باغ را ندهد؟ باید در کوتاهترین زمان ممکن اقدامات لازم جهت ورود به این باغ به منظور احیای این باغ تاریخی شهر کرمان صورت گیرد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 8 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1