2 مارس 2024 - 07:12
پیش بینی وضعیت آب و هوا در سه روز آینده؛

وزش باد شدید در سیستان و بلوچستان

27 ژوئیه 2015 - 09:00 dsfr.ir/li4rr

کارشناس سازمان هواشناسی از پیش بینی وزش باد شدید در سیستان و بلوچستان و بروز پدیده گرد و غبار در جنوب و جنوب غرب کشور در 3 روز آینده خبر داد.

فریبا گودرزی، در مورد پیش بینی وضعیت آب و هوای سه روز آینده گفت: طی 3 روز آینده در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در برخی مناطق استان های کرمان، هرمزگان و ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی افزایش ابر، رگبار و رعد و برق موقتی و وزش باد محلی پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: همچنین روز یکشنبه در برخی نواحی استان فارس و روزهای دوشنبه و سه شنبه در جنوب سیستان و بلوچستان افزایش ابر، رگبار، رعد و برق موقتی و وزش باد محلی رخ خواهد داد.

کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه طی 3 روز آینده وزش باد شدید در شرق کشور تداوم خواهد داشت، اظهار کرد: امروز در شمال سیستان و بلوچستان و زابل با طوفان گرد و خاک همراه خواهد بود.

گودرزی توضیح داد: روزهای دوشنبه و سه شنبه در برخی مناطق جنوب غرب و غرب کشور وزش باد و پدیده گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا و دید افقی دور از انتظار نیست. همچنین طی 3 روز آینده دمای هوا در غالب مناطق کشور افزایش تدریجی خواهد داشت.

در همین راستا؛ حسین درویشی، سرپرست معاونت عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال ‌احمر، گفت: 6 تیم عملیاتی امدادرسانی‌ را در 65 روستای تحت تاثیر طوفان شن انجام می‌دهند. هم چنین 7900 ماسک در شهر هیرمند و هامون و در 35 روستای استان سیستان و بلوچستان توزیع شده است.

لازم به ذکر است طی 2 روز گذشته سرعت طوفان شن در سیستان و بلوچستان به 90 کیلومتر رسیده و غلظت گرد و خاک از 9 برابر حد مجاز فراتر بوده است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایلنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1