ایرانی ها بدون ویزا به خاور دور روسیه سفر می کنند

10 ژوئن 2017 - 11:40 dsfr.ir/af8yz

ایرانی ها بدون ویزا به خاور دور روسیه سفر می کنند
sputniknews.com
سفر ایرانیان بدون ویزا به روسیه

قانون #سفر بدون #روادید ایرانیان و اتباع 17 کشور دیگر به محدوده خاور دور #روسیه تصویب و برای اجرا به #دولت این کشور ابلاغ شد.

به گزارش «ایرنا»، مطابق قانون جدید، شهروندان ایران و 17 کشور دیگر حق دارند از اول ماه اوت مصادف با 10 مرداد، بدون دریافت روادید از طریق بندر ولادی و استوک واقع در ساحل دریای ژاپن به مناطق خاور دور روسیه سفر کنند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در این باره گفت: «شهروندان 18 کشور می توانند تا چهار روز پیش از سفر مشخصات خود را در فرم مخصوصی در سایت ویژه این وزارتخانه درج کنند.» ماریا زاخارووا افزود: «افرادی که این فرم را پر می کنند، دیگر نیازی به دریافت روادید برای سفر به مناطق خاوردور روسیه ندارند.»

طبق این خبر، ایران، الجزایر، بحرین، برونئی، هند، قطر، چین، کره شمالی، کویت، مراکش، مکزیک، امارات، عمان، عربستان سعودی، سنگاپور، تونس، ترکیه و ژاپن این 18 کشور هستند و این قانون تنها شامل سفر به محدوده خاور دور روسیه می شود.

به گفته رسانه های روسی، این قانون در راستای شکوفایی اقتصادی منطقه خاور دور روسیه و امکان سرمایه گذاری خارجی تصویب شده است.

خاور دور روسیه منطقه گسترده ای شامل 9 استان با وسعت 6 میلیون و 169 هزار و300 کیلومترمربع است و 36 درصد مساحت این کشور را تشکیل می دهد. جمعیت این منطقه نیز حدود 6 میلیون و 300 هزار نفر است که پیش بینی می شود تا سال 2050 حدود 20 درصد کاهش یابد.

1