کاهش 10 درصدی اقامت نوروزی در هتل ها

3 آوریل 2017 - 14:30 dsfr.ir/n62kr

کاهش 10 درصدی اقامت نوروزی در هتل ها
بهمن زارعی
گردشگران نوروزی در طاق بستان

رئیس جامعه هتلداران گفت: در نوروز امسال نسبت به سال گذشته با حدود ده درصد کاهش رزرو اتاق در #هتل ها از سوی مسافران داخلی مواجه بوده ایم.

جمشید حمزه زاده رئیس جامعه هتلداران ایران گفت: با توجه به اینکه گردشگری داخلی مدتی است مختل شده هتل ها نیز از این اخلال بی نصیب نمانده اند و بیشتر استان ها نسبت به گذشته با کاهش مسافر مواجه بوده اند. این در حالی است که کیفیت خدمات هتل ها نسبت به گذشته بهتر شده و آن ها استاندارد هتلداری خود را بالا برده اند.

وی گفت: این رویکرد همزمان با فعالیت های ستاد سفرهای نوروزی، جامعه هتلداران نیز چند کار را انجام خواهد داد. یکی نظارت بر نحوه ارائه خدمات و دیگری رسیدگی به شکایات مسافران است.

هر مسافری که به هتل برود می تواند در صورت مشاهده تخلف و یا عدم کیفیت خدمات با جامعه هتلداران کشور تماس بگیرد و شکایت خود را ارجاع دهد. ما در پورتال جامعه هتلداران صفحه ای را برای اعلام شکایات مسافران ایجاد کرده ایم. اما اگر به هر دلیلی امکان ارسال شکایت فراهم نشد، می توانند موضوع مورد نظر را ایمیل و یا پست کنند چون همکاران ما در ستاد سفرهای نوروزی حضور دارند و می توانند به این موضوع رسیدگی کنند.

رئیس جامعه هتلداران تأکید کرد: هتل های ایران در چند سال گذشته به سمت بازسازی هتل ها حرکت کرده اند و کارکنان آموزش دیده بیشتری نیز وارد جریان هتلداری کشور شده اند. اینکه تلاش شود تا افرادی که مرتبط با موضوع هتلداری تحصیل کرده اند، در هتلها فعالیت کنند، اقدام بسیار خوبی است.

حمزه زاده بیان کرد: اکنون برای حضور مسافران در هتل ها بیشتر هتلداران اقدام به ارائه تخفیف کرده اند و این میزان تخفیف ها در هر استانی متفاوت است. با این وجود بیشتر استان ها با کاهش مسافر رو به رو هستند به نحوی که درصد رزرو هتل نسبت به سال گذشته ده درصد با کاهش رو به رو بوده است. همچنین پس از ایام نوروز به جمع بندی و بررسی میزان سفرها و اقامت در هتل ها می پردازیم.

« دنیای سفر » این نوشته را از « پول نیوز » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1