علایق شخصی نباید در حوزه گردشگری وارد شود

28 سپتامبر 2016 - 11:00 dsfr.ir/7k0zi

علایق شخصی نباید در حوزه گردشگری وارد شود
محمد حسن زاده
مرتضی رحمانی موحد، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی

معاون سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور گفت: علایق و سلایق شخصی نباید در حوزه گردشگری کشور وارد شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرتضی رحمانی موحد ظهر سه شنبه در مراسم روز گردشگری با بیان اینکه صنعت گردشگری در ظاهر سادگی هایی دارد، گفت: این صنعت در نگاه اول ساده است، اما ظرافت و ریزه کاری هایی دارد که برای توسعه آن باید توجه ویژه ای داشته باشیم.

وی با بیان اینکه مباحث فرهنگی باید در اولویت صنعت گردشگری قرار گیرد تاکید کرد: میزبانی گردشگران بسیار مهم است که در این راستا طرح همیار گردشگر در حوزه آموزش و پرورش آغاز شد که از سنین پایه و ابتدایی فرهنگ گردشگری در خانواده و اجتماع توسعه پیدا کند.

معاون سازمان میراث فرهنگی ادامه داد: باید توجه داشت علایق و سلایق شخصی در حوزه گردشگری نباید ورود داشته باشد و از طرفی روحیه گردشگری مسئولانه توسعه یابد.

رحمانی موحد افزود: آنچه که امروز باید بیش از گذشته به آن توجه کنیم مباحث و راه های فرهنگی است تا بتوانیم رسیدن به چشم انداز را هموار کنیم چرا که در برنامه ششم باید شاهد 5 برابر شدن رشد گردشگر خارجی باشیم.

وی با بیان اینکه استان فارس موفقیت های چشمگیری در حوزه گردشگری داشته گفت: خوشبختانه مدیریت میراث فرهنگی وگردشگری استان فارس طی سال های گذشته قدم های مثبتی همراه با برنامه ریزی در بحث توسعه گردشگری ارائه کرده که امروز شاهد رشد این صنعت در فارس هستیم.

معاون سازمان میراث فرهنگی تاکید کرد: استان فارس در موضوع فرهنگ جوامع محلی دارای جایگاه ویژه ای است که می تواند به عنوان پایلوت کشور محسوب شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، در پایان این مراسم از حاجیه جعفرزاده خبرنگار حوزه گردشگری روزنامه خبر جنوب که در مراسم روز ملی گردشگری تقدیر شده بود نیز تقدیر و جوایز آن اهدا شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 18 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1