احداث چند کمپ کویری در دشت لوت

23 اوت 2016 - 11:00 dsfr.ir/3y5bi

احداث چند کمپ کویری در دشت لوت
spadanabike.ir
نمایی از کمپ کویری شهداد

استان خراسان جنوبی که میزبان بخشی از پرونده میراث جهانی کویر لوت و قنات های ایران است، اولین کمپ کویری استان را در این دشت احداث می کند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، رئیس اداره کل میراث فرهنگی استان خراسان جنوبی با اعلام این خبر گفت: «احداث اولین کمپ کویری استان در دهسلم نهبندان، از برنامه هایی است که با هدف جذب بیشتر گردشگر این استان و به منظور معرفی دشت لوت در دستورکار داریم.

این کمپ کویری با 600 میلیون اعتبار ملی و استانی تقریبا آماده واگذاری به بخش خصوصی برای بهره برداری است.»

حسن رمضانی اضافه کرد: «علاوه بر این، کمپ کویر شهرستان زیرکوه نیز در حال ساخت است و بخش خصوصی در کویر سه قلعه نیز اقامتگاه های کویری و متناسب با معماری اقلیم ساخته است.»

رئیس اداره کل میراث فرهنگی استان خراسان جنوبی، با اشاره به برنامه های در پیش روی این اداره، خاطرنشان کرد: «در شهریورماه و همزمان با هفته دولت قرار است 10 واحد بومگردی این استان به بهره برداری برسد. این خانه ها با توجه به معماری بومی که دارند، به اقامتگاه هایی برای میزبانی گردشگران این استان تبدیل خواهند شد.»

او در پایان با اشاره به افتتاح دو هتل در شهرهای بیرجند و بشرویه، اظهار کرد: «در برنامه داریم تا بازارچه دائمی صنایع دستی استان را تا پایان شهریورماه در شهرستان بشرویه به بهره برداری برسانیم.»

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
14 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1