مدیرکل عتبات سازمان حج خبر داد:

اتصالی سیم های برق علت آتش سوزی هتل زائران ایرانی در نجف

16 اوت 2016 - 16:00 dsfr.ir/hr45w

اتصالی سیم های برق علت آتش سوزی هتل زائران ایرانی در نجف
حسین شریعت
آتش سوزی در هتل مضیف نجف

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت علت آتش سوزی هتل زائران ایرانی در نجف را اتصالی سیم های برق اعلام کرد.

محسن نظافتی در گفت و گو با فارس درباره آتش سوزی شب گذشته در هتل مضیف واقع در میدان صاحب نجف که موجب مصدومیت تعدادی از زائران ایرانی شده بود، گفت: این مصدومیت ها به دلیل سوختگی نبوده بلکه دلیل اصلی آن خفگی ناشی از تجمیع دود بوده است، برای احتیاط بیش تر 4 نفر از مصدومان این حادثه شب گذشته به بیمارستان اعزام شده بودند البته در انتهای شب نیز مرخص شده و به کاروان های خود بازگشتند.

وی درباره دلیل اصلی آتش سوزی نیز اظهار داشت: دلیل اصلی این اتفاق اتصال سیم کشی برق متصل به کولر گازی موجود در «هتل مضیف» نجف بوده که البته به دلیل دود ناشی از این آتش سوزی 13 تن از زائران ایرانی دچار مصدومیت تنفسی شده بودند.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت تصریح کرد: به دلیل عدم اطلاع زائران از آتش موجود در اتاق تعداد مصدومان بالا بوده که این امر به دلیل حضور در حمام بوده است.

نظافتی خاطرنشان کرد: در حال حاضر زائران ایرانی همچنان در «هتل مضیف» حضور دارند.

وی درباره تذکر سازمان حج و زیارت ایران به وزارت گردشگری عراق و مسئولان این کشور مبنی بر رعایت مسائل حفاظتی گفت: دستورالعمل خاصی مبنی بر لزوم رعایت این موضوع به مسئولان عراقی ارائه شده است ولی به دلیل پیک مصرف برق و عدم نظم موجود در سیستم های برق رسانی این کشور حوادثی نظیر آتش سوزی شب گذشته در هتل های این کشور رخ می دهد.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت گفت: تشخیص مشکلات برقی هتل های عراقی بر عهده نهادهای شهری و آتش نشانی این کشور است ولی ما توصیه های لازم را به مسئولان عراقی اعلام و این موضوع را به آنها گوشزد کردیم.

نظافتی در پایان گفت: مسئولان هتل مضیف نجف اتاق آتش گرفته را ترمیم و اتاق های دیگر این هتل را در اختیار زائران ایرانی قرار دادند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ در این هتل زائران 2 کاروان ایرانی از استان های قم و هرمزگان حضور داشتند و اسامی 3 مصدوم بستری در بیمارستان نجف «مجتبی سلامی»، «علی رنجبری» و «بتول زارعی» است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 9 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1