موزه هوشمند تاریخ طبیعی در شاهرود گشایش یافت

19 می 2016 - 17:50 dsfr.ir/uz25k

موزه هوشمند تاریخ طبیعی در شاهرود گشایش یافت
toptourism.ir
موزه تاریخ طبیعی شاهرود

نخستین موزه هوشمند تاریخ طبیعی کشور با برگزاری آیینی، روز چهارشنبه در شاهرود گشایش یافت.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شاهرود در آیین گشایش این موزه گفت: در این موزه بیش از 150 گونه جانوری از تنوع زیست محیطی شهرستان شاهرود و میامی نگهداری می شود.

صمد جلالی افزود: 20 درصد مناطق حفاظت شده کشور در شاهرود است که حیواناتی مانند خزندگان، پرندگان و گوشت خواران در آن زندگی می کنند.

وی ادامه داد: نرم افزار هوشمند این موزه در تلفن های همراه و دیگر وسایل ارتباط جمعی هوشمند قابل نصب است. این نرم افزار با کمک نقشینه رمزینه پاسخ سریع یا (qrcode) در فضای مجازی برای کابران قابل استفاده است.

جلالی ادامه داد: کاربران می توانند وارد سامانه شاهرود گردی شده و با انتخاب موزه تاریخ طبیعی شاهرود، به تماشای حیوانات موجود در موزه بپردازند. کاربران می توانند باانتخاب هر یک از این زمزینه ها به مشخصات آن حیوان ، نوع غذا، زیستگاه و موارد دیگر به توضیحات کوتاه در مورد آن حیوان دسترسی داشته باشند. این نرم افزار هوشمند در سامانه بازار بصورت رایگان برای نصب ارایه می شود.

حمیدرضا حسنی رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شاهرود هم در این آیین گفت: موزه برای آشنایی بیشتر مردم با فرهنگ و هنر گذشتگان است. جشنواره ها نیز تجلی جاذبه های گردشگری است و با برگزاری جشنواره های مختلف در فصول گوناگون می توانیم ظرفیت های خوب گردشگری و منابع طبیعی را به مردم معرفی کنیم.

وی ادامه داد: همکاری نزدیک ادارات منابع طبیعی، میراث فرهنگی و حفاظت محیط زیست می تواند باعث رونق بیشتر گردشگری در شاهرود بشود تا بدنبال آن سرمایه گذاری بخش خصوصی در این صنعت افزایش یابد.

حسنی گفت: با توجه به پیشرفت فناوری های اطلاعات و نرم افزای های موجود،باید ظرفیت های موجود گردشگری و منابع طبیعی و محیط زیست شاهرود را معرفی و تقویت کنیم.

موزه تاریخ طبیعی شاهرود سال 86 گشایش یافته است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1