نخستین قطار موزه صلح فردا از مشهد حرکت می کند

24 آوریل 2016 - 16:30 dsfr.ir/vu0fu

نخستین قطار موزه صلح فردا از مشهد حرکت می کند
میثم رودکی - دنیای سفر
قطار کودک در مجتمع تجاری تفریحی لاله پارک تبریز

موزه سیار کودک با عنوان "کودک، صلح و فرهنگ در سیاره زمین" برای اجرای برنامه های فرهنگی خود برای اولین بار در قالب قطار موزه صلح فردا حرکت خود را از مشهد آغاز می کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، این قطار با هدف معرفی فرهنگ صلح و تقویت گردشگری و آشنایی هرچه بیش تر کودکان و نوجوانان با موضوعات صلح و گردشگری از ایستگاه راه آهن مشهد حرکت خود را آغاز خواهد کرد.

سوسن نیک ذات بنیانگذار موزه سیار صلح در این خصوص گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده موزه سیار صلح فردا برای اولین بار با حضور در قطار مسیر مشهد - تبریز با فراخواندن کودکان در رستوران قطار به صورت کاملا رایگان و با هدف ترویج صلح و آشنایی کودکان با مفایهم صلح و نوع دوستی برنامه های فرهنگی خود را اجرا و نمایشگاه و موزه سیار در این قطار برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه این حرکت فرهنگی برای اولین بار در کشور در حال اجراست افزود: این حرکت فرهنگی با همکاری راه آهن خراسان رضوی انجام و در اولین مرحله اجرای آن، موزه سیار صلح در قطار مسیر مشهد - تبریز به معرفی صلح و تقویت گردشگری می پردازد.

نیک ذات افزود: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته این حرکت فرهنگی در روزهای آینده نیز ادامه پیدا خواهد کرد و موزه سیار صلح در سایر مسیرهای ریلی کشور نیز به اجرای برنامه خواهد پرداخت.

وی یادآور شد: اولین قطار موزه صلح فردا ساعت 7:30 دقیقه صبح حرکت خود را از ایستگاه راه آهن مشهد به مقصد تبریز آغاز خواهد کرد.

نیک ذات خاطرنشان کرد: این موزه با مجوز رسمی اداره کل موزه های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از چند سال پیش فعالیت رسمی خود را در خراسان رضوی آغاز کرده است و برنامه های ارزشمندی را در مناسبت های مختلف اجرا می کند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1