مذاکره مدیرعامل هما با رئیس سازمان هواپیمایی عربستان

خط قرمز ایران؛ تامین امنیت زائران حج است

17 آوریل 2016 - 17:10 dsfr.ir/kd2ix

خط قرمز ایران؛ تامین امنیت زائران حج است
باشگاه خبرنگاران جوان
بازگشت حجاج ایرانی از حج

مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) به عنوان تیم مذاکره کننده حج با رئیس سازمان هواپیمایی عربستان مذاکره خواهد کرد.

"رئیس سازمان حج و زیارت"

به گزارش تین نیوز، سعید اوحدی در تشریح مذاکره با مقامات سعودی اظهار کرد: قرار بود طرف سعودی راهکارهای خودش در خصوص چگونگی صدور ویزا را بصورت شفاف اعلام کند همچنین موضوع استفاده از ظرفیت شرکت های هواپیمایی ایرانی همانند سال گذشته بر اساس سهمیه ای که برای شرکت های داخلی و سعودی تعریف شده است و تامین امنیت زائران از موضوعات مطرح شده در این نشست بود.

اوحدی در این باره توضیح داد: وزارت حج عربستان در رابطه با ویزا اعلام کرد که در حال بررسی هستیم که ویزا در داخل ایران و یا در فرودگاه های جده و مدینه منوره صادر شود که این موضوع مورد استقبال ما قرار گرفت البته اعلام داشتند که هماهنگی های این موضوع باید با وزارت امور خارجه عربستان انجام شود که در این خصوص منتظر پاسخ قطعی وزارت حج آن کشور هستیم.

رئیس سازمان حج اضافه کرد: در خصوص پروازها طرف سعودی متأسفانه هنوز به نتیجه قطعی نرسیده است.

سرپرست تیم مذاکره کننده حج جمهوری اسلامی ایران یادآور شد: تا این لحظه در 4 جلسه ای که با وزارت حج عربستان داشتیم صرفا مباحث فنی مطرح شده که البته طرف سعودی در خصوص دو موضوع مهم پرواز حجاج و صدور ویزای زائران نظر شفاف و روشن خود را اعلام نکرده است البته قول دادند که نظر روشن خود را تا فردا اعلام کنند.

این مقام مسئول درباره حضور مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در تیم مذاکره کننده حج اشاره داشت و گفت: فرهاد پرورش در این سفر جلسه ای با رئیس هواپیمایی عربستان خواهد داشت که نتیجه آن اعلام خواهد شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1