حراج شاهكارهای هنر ایرانی - اسلامی در لندن

6 آوریل 2016 - 16:00 dsfr.ir/gt9e3

حراج شاهكارهای هنر ایرانی - اسلامی در لندن
farshheris.persiangig.com
فرش هریس

فرشی ابریشم، گلدانی كاشانی و نقاشی های تبریزی از جمله شاهكارهای ایرانی هستند كه در حراجی آثار هنر اسلامی و هندی بونامز لندن برای فروش گذاشته می شوند.

به گزارش وب سایت هنر ایران، کمتر از دو هفته دیگر شعبه لندن حراجی بونامز تعدادی از شاهکارهای هنر اسلامی را برای فروش می گذارد و در میان آن ها تعدادی از کارهای هنرمندان ایرانی هم به چشم می خورد.

در این حراجی 315 اثر هنری ارزشمند ارائه می شود که نمادی از هنرهای شیشه گری، سفالگری، خطاطی، مینیاتور، مجسمه سازی، فرش بافی و ... هستند.

اولیور وایت رئیس حراجی هنر اسلامی و هندی بونامز گفت: که طی دو تا سه سال گذشته تقاضا برای بازار هنر اسلامی و هندی افزایش پیدا کرده است.

یک کاشی قرن هفدهمی که شهر مکه را نشان می دهد آلبوم نادر خطاطی از یاقوت مستعصمی هنرمند مشهور قرن سیزدهم بغداد و فرش ابریشم هریس ایرانی از مهم ترین اشیایی هستند که در این حراجی عرضه می شوند.

ارزش کاشی ایزنیکی که قیمت آن بین 50 تا 60 هزار پوند 71 تا 85 هزار دلار تخمین زده شد، با کاشی هایی که در مشهورترین موزه های جهان مانند لوور، بریتانیا و ویکتوریا و آلبرت نگهداری می شوند مقایسه شده است. قیمت آلبوم خطاطی مستعصمی هم بین 142 تا 284 هزار دلار پیش بینی شده است.

به گزارش "حریت دیلی نیوز" فرش هریس ایرانی متعلق به قرن نوزدهم میلادی است که در کنار آن، یک گلدان سفالی کاشانی با 9 قرن قدمت عرضه می شود.

دو نقاشی از درناهایی در برکه هم در «بونامز» چوب حراج می خورند که تصور می شود متعلق به تمدن بین النهرین یا تبریز باشند. قرآنی نفیس و فالنامه ای از دوران تیموریان یا صفویان هم در این حراجی به فروش می رسند.

حراجی هنر اسلامی و هندی بونامز 19 آوریل 31 فروردین ماه در لندن برگزار می شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1