مدیر پروژه های گردشگری سوئیس:

فرهنگ گردشگری اصفهان باید به روز شود

21 فوریه 2016 - 09:40 dsfr.ir/g94lr

فرهنگ گردشگری اصفهان باید به روز شود
ایرنا
برگزاری همایش سفر پاک در اصفهان

مدیر ارشد پروژه های گردشگری کشور سوئیس گفت: فرهنگ هزاران ساله اصفهان در زمینه گردشگری باید به روز شود.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، 'فدریکو سوماروگا' روز شنبه در همایش بین المللی 'سفر پاک' در اصفهان با بیان اینکه سوئیس و ایران می توانند در زمینه تجربیات گردشگری به یکدیگر کمک کنند، افزود: نهاد گردشگری سوئیس 99 سال قدمت دارد.

وی با بیان اینکه گردشگری چهارمین بخش اقتصاد کشور سوئیس است، گفت: سالانه 69 میلیون نفر از سوئیس بازدید و در این کشور اقامت می کنند. بازار داخلی ما در این زمینه 45 درصد ظرفیت بلااستفاده دارد. ما هر ساله بدنبال این هستیم که گردشگران بیشتری را جذب کشور خود کنیم.

مدیر ارشد پروژه های گردشگری سوئیس با بیان اینکه چین و کشورهای خاورمیانه برای ما از ظرفیت بالقوه گردشگری برخوردارند، گفت: سازمان گردشگری سوئیس مسوول توسعه گردشگری، برگزاری کنفرانس ها و دوره های گردشگری است. 70 درصد بودجه گردشگری سوئیس، دولتی و 30 درصد آن از بخش خصوصی و از طریق خطوط هواپیمایی، راه آهن، رستوران ها و صنایع تامین می شود.

سوماروگا با بیان اینکه توانمندی بالقوه گسترده ای در ایران وجود دارد، گفت: همه کسانی که در این زمینه فعالیت می کنند، باید آموزش کامل دیده باشند.

وی با بیان اینکه مدیریت رسانه و ایجاد زمینه های الکترونیک، پیش زمینه گردشگری محسوب می شود، تصریح کرد: ما هر سال حدود دو هزار نفر از روزنامه نگاران را دعوت می کنیم و همه امکانات را بصورت رایگان در اختیار آنها قرار می دهیم تا در زمینه جاذبه های گردشگری سوئیس، گزارش تهیه و کشور ما را معرفی کنند. این گونه اقدامات رسانه ای برای گردشگری هزینه نیست، بلکه سرمایه گذاری است.

سوماروگا گفت: گردشگری با صنایع و نهادهای مختلفی درهم تنیده شده است و هماهنگی بین آنها و سازماندهی بازارهای بین المللی و منطقه ای از اهمیت بسیاری برخوردار است. نهادهای دولتی و خصوصی مرتبط با گردشگری در ایران باید از موازی کاری اجتناب کنند.

همایش بین المللی گردشگری و سفر پاک با حضور کارشناسان و صاحبنظران در حوزه گردشگری و حمل و نقل عمومی شهری روز شنبه در هتل عباسی اصفهان آغاز به کار کرد. مهم ترین رویکرد این همایش توجه بیشتر به هتل ها و میهمانپذیرهایی است که از لحاظ جغرافیایی در مکان و فضایی مناسب قرار دارند اما نیاز به بازسازی، دوباره سازی، نگرشی نو در پذیرایی و بهره بردن از خدمات میهمانداری در آنها ضروری به نظر می رسد.

این همایش به همت شرکت سرمایه گذاری شرکت آتیه صبا از زیرمجموعه های صندوق بازنشستگی کشور با حضور مدیرعامل این صندوق، استاندار و شهردار در حال برگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
10 + 10 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1