معاون رئیس جمهور؛

تمرکز در بخش گردشگری محور برنامه های مناطق آزاد کشور است

14 ژانویه 2016 - 10:00 dsfr.ir/h25ji

تمرکز در بخش گردشگری محور برنامه های مناطق آزاد کشور است
نصیر علیخانی
سلطانی فر در حال بازدید از صنایع دستی بومی قشم

تمرکز به بخش گردشگری محور برنامه های مناطق آزاد کشور به شمار می رود و در این چارچوب هر ماهه شاهد برگزاری یک نمایشگاه، جشنواره یا رویداد مرتبط با گردشگری در مناطق آزاد هستیم.

"معاون رئیس جمهور"

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی چهارشنبه شب 23 دی ماه در آئین افتتاح نخستین نمایشگاه گردشگری، هتلداری و صنایع جانبی قشم، گفت: شاید حدود دو سال پیش که مذاکرات هسته ای آغاز شد کمتر کسی تصور می کرد که ایران در یک مناظره نابرابر موفق می شود در مذاکرات سخت، شرایط بحرانی و زیر فشار کشورهای مختلف، به تمام اهدافی که از ابتدا دنبال می کرد که همانا حفظ حقوق هسته ای و لغو تحریم های کامل اعمال شده از سوی سازمان ملل، غرب و آمریکایی هاست، دست می یابد.

وی اضافه کرد: امروز به برکت حمایت های ملت بزرگ ایران و تلاشی که همه مسئولان انجام دادند، ما موفق شدیم که به این پیروزی بزرگ برسیم و ایرانی که بزرگ بوده، هست و خواهد بود در آستانه ورود به شرایط جدیدی است که در آن شاهد رشد، رونق و توسعه در همه ابعاد اجرایی کشور خواهیم بود.

سلطانی فر با اشاره به رشد گردشگری کشور در دو سال گذشته، گفت: میانگین رشد ورود گردشگران در جهان 4.6 درصد است و این در حالی است که ما در دو سال گذشته با رشد 12 درصدی ورود گردشگران مواجه بوده ایم. اگرچه به خاطر تحریم ها، مشکلات و کمبود درآمدهای نفتی، در بخش هایی از اقتصاد دچار رکود هستیم اما از ابتدای روی کار آمدن دولت تدبیر و امید بخش گردشگری کشور با رویکرد خوب رئیس جمهوری و سیاست خوب تعامل با جهان، رونق خوبی دارد.

سلطانی فر اضافه کرد: امروز در بخش گردشگری نزدیک به یکهزار طرح با اعتباری افزون بر 300 هزار میلیارد ریال در حال اجراست. با توجه به وضعیت پیش رو انتظار می رود برای سال 2016 ایران از سوی مراکز، منابع، سازمان ها و نشریه های مهم بین المللی گردشگری به عنوان نخستین مقصد گردشگران جهان یا جزو مقاصد اولیه گردشگری توصیه شود.

معاون رئیس جمهوری گفت: هرچند نمایندگان آمریکا به دنبال اجرای طرح محدودیت سفر به ایران هستند، تقاضا برای ورود به ایران و استفاده کردن از جاذبه های گردشگری ایران در سال 2016 از طرف آمریکایی هایی ها دو برابر سال گذشته افزایش یافته است. محدودیت های اعمال شده هیچ گونه تاثیری در ورود تورها و گردشگران مختلف نداشته است و ما سال آتی را سال آغاز خیزشی مضاعف در بخش گردشگری کشور می دانیم.

سلطانی فر گردشگری و صنایع دستی را حوزه های مهمی برای ایجاد اشتغال پایدار، سریع، ارزان قیمت و سبز اعلام و اضافه کرد: برای تحقق اشتغال هایی با مولفه های یاد شده باید تمرکز ویژه ای روی سرمایه گذاری در این بخش ها داشته باشیم و بی شک در شرایط کنونی کشور این سرمایه گذاری ها به خوبی توجیه می شود. امروز بیش از 20 استاندار در نشست هایی مشترک اعلام کرده اند که گردشگری محور توسعه است.

سلطانی فر گفت: در کنار مزیت های گردشگری ایران، تمرکز مسئولان عالی رتبه کشور به گردشگری، امنیت بالای کشور در منطقه ای ناامن و شرایط پساتحریم، کمک می کند که از تمام ظرفیت ها برای توسعه گردشگری بهره ببریم. تمرکز به بخش گردشگری محور برنامه های مناطق آزاد کشور به شمار می رود و در این چارچوب هر ماهه شاهد برگزاری یک نمایشگاه، جشنواره یا رویداد مرتبط با گردشگری در مناطق آزاد هستیم.

معاون رئیس جمهوری اظهار امیدواری کرد که با استمرار این روند شاهد نشاط، شادابی و سرور مردم قهرمان ایران پس از یک دوره سخت تحریم های باشیم.

نخستین نمایشگاه سراسری گردشگری، هتلداری و صنایع وابسته جزیره قشم عصر روز چهارشنبه با حضور مسعود سلطانی فر آغاز به کار کرد. در این نمایشگاه سراسری فعالان حوزه های گردشگری، هتلداری و صنایع دستی 29 استان، مناطق آزاد چابهار، انزلی، ماکو و اروند و فعالان گردشگری کشور عمان حضور دارند.

برگزاری جشنواره اقوام ایران زمین همراه با موسیقی، نمایشگاه صنایع دستی و غذاهای محلی در 45 غرفه، برپایی چهار سیاه چادر عشایری و تخفیف 50 درصدی خدمات جامعه هتلداران قشم از ویژگی های جانبی این نمایشگاه سراسری به شمار می رود.

نخستین نمایشگاه سراسری گردشگری، هتلداری و صنایع وابسته جزیره قشم به مدت 5 روز از 23 تا 27 ماه جاری از ساعت 16 تا 24 میزبان علاقه مندان است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1