بازگشایی سوئیفت ایران در چند روز آینده انجام می شود

30 دسامبر 2015 - 09:00 dsfr.ir/em2qe

بازگشایی سوئیفت ایران در چند روز آینده انجام می شود
financialtribune.com
بدون سوئیفت تجارت جهانی و سرمایه گذاری، کندتر، پرهزینه تر و غير قابل اعتمادتر می شود.

با بازگشایی سوئیفت (SWIFT)، فرصت مناسبی برای رشد اقتصادی کشور فراهم می شود.

"مشاور وزیر نفت"

به گزارش خبرنگار مهر، منصور معظمی در جمع خبرنگاران با اشاره به سقوط آزاد قیمت جهانی نفت خام، گفت: برای جبران کاهش درآمدهای نفتی، باید میزان صادرات غیر نفتی افزایش یابد و از 48 میلیارد دلار به حدود 60 تا 70 میلیارد دلار افزایش یابد.

مشاور وزیر نفت با اعلام این که با لغو تحریم ها امکان افزایش صادرات غیر نفتی کشور در دوران پساتحریم فراهم می شود، تصریح کرد: پرداخت یارانه ها نه تنها در تعادل بخشیدن به اقتصاد کشور ناکام بود بلکه باعث شده است که وزارتخانه های نفت و نیرو، بودجه خود را بابت پرداخت یارانه های نقدی واگذار می کنند.

رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران با بیان این که به دلیل پرداخت بودجه وزارتخانه های نفت و نیرو برای تامین هزینه یارانه های نقدی، سرمایه گذاری در بخش نفت و انرژی کشور تقریبا تعطیل شده است، اظهار داشت: برخلاف تصور اولیه، طرح هدفمندی یارانه ها نتوانست ضریب جینی را بهبود بخشیده و تولید را در کشور رونق دهد.

با لغو تحریم ها، سوئیفت (SWIFT) دوباره برقرار شده و فرصت مناسبی برای رشد اقتصادی کشور فراهم می شود.

این مقام مسئول در ادامه اظهارداشت: در صورت پایبندی آمریکا به برجام و لغو تحریم ها، سوئیفت دوباره برقرار شده و فرصت مناسبی برای رشد اقتصادی کشور فراهم می شود.

معظمی با بیان اینکه با لغو تحریم‌ها، ایران قادر است که به سرعت میزان تولید نفت خود را 500 هزار بشکه در روز افزایش دهد.

مشاور وزیر نفت با بیان اینکه با لغو تحریم ها، امکان تامین منابع مالی و فناوری های مورد نیاز پروژه های صنعت نفت فراهم می شود، تصریح کرد: با لغو تحریم ها باید واردات را مدیریت کنیم و از این فرصت برای وارد کردن فناوری های جدید استفاده کرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1