مرحله انتخابی تور بین المللی رالی کویر در سمنان برگزار شد

26 دسامبر 2015 - 15:10 dsfr.ir/ke3ik

مرحله انتخابی تور بین المللی رالی کویر در سمنان برگزار شد
motoringme.com
رالی کویر در کویر دبی

مرحله انتخابی تور بزرگ رالی بین المللی حاشیه دشت کویر به مسافت 600 کیلومتر در استان سمنان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرحله نخست انتخابی تور بزرگ رالی حاشیه دست کویر صبح آدینه از گلزار شهدای شهر سمنان با حضور رانندگان استانی آغاز و تا غروب امروز نیز ادامه خواهد داشت تا چهره نفرات برتر برای حضور در مرحله بین المللی تور کویر به مناسبت تقارن ولادت حضرت محمد (ص) و حضرت عیسی (ع) با حضور رانندگان داخلی و خارجی مشخص شود.

استاندار سمنان در خلال آغاز دور نخست این رقابت، تور رالی کویر را فرصتی برای شناساندن زیبایی های خدادادی استان و دشت کویر دانست و گفت: این تور باعث شناساندن پتانسیل های کویر به جهانیان می شود.

محمدرضا خباز با بیان اینکه رالی بین المللی پیام صلح و دوستی ایرانیان و مسلمانان را به جهان می رساند، ابراز داشت: برگزاری این تور برای استان نشاط و امید را به همراه داشته است و مرحله ملی آن همزمان با دهه مبارک فجر و مرحله بین المللی آن با عنوان صلح و دوستی در اردیبهشت سال آینده برگزار می شود.

استاندار سمنان امنیت موجود در کشور را در بین کشورهای منطقه، مثال زدنی توصیف کرد و گفت: رالی کویر می تواند به جهانیان این مهم را اعلام کند که ایران کشوری امن با مردمی متدین و فرهنگ دوست است. امنیت، نعمتی است که بسیاری از کشورهای منطقه و جهان از داشتن آن بی بهره هستند.

مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری سمنان نیز در این آئین با بیان این که این تور با این شیوه برای اولین بار در کشور برگزار می شود، خاطرنشان کرد: مرحله سوم تور کویرنوردی با شرکت بیش از 200 خودرو از کشورهای اروپایی و حوزه خلیج فارس برگزار می شود که از این استان آغاز خواهد شد.

منوچهر صادقی درباره مرحله نخست این رقابت ها نیز توضیح داد: مرحله اول این تور با هدف ایجاد نشاط و امید در استان سمنان آغاز شد و مرحله دوم که در سطح ملی است از سمنان آغاز و به سمت خلیج فارس و قشم و کیش ادامه می یابد. تلاش ما این است در شرایط پسابرحام فعالیت فرهنگی و اجتماعی را با محوریت جمهوری اسلامی بیشتر انجام دهیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان نیز در آئین افتتاح مرحله استانی تور رالی کویر، گفت: نخستین مرحله این تور با عنوان کاروان نشاط و امید به میمنت تقارن میلاد حضرت پیامبر اکرم (ص) و حضرت عیسی مسیح (ع)، پیامبران صلح و رحمت برگزار می شود.

حسین خواجه بیدختی افزود: مرحله دوم این رقابت ها در سطح ملی و در آستانه سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب به مدت 5 روز از مبدأ شهر سمنان و حاشیه استان های کویری به مقصد جنوب ایران و با مشارکت یکی از مناطق آزاد و دستگاه های مربوطه با عنوان کاروان همدلی و همزبانی اجرا می شود. مرحله بین المللی این رالی نیز در سالروز بعثت نبی مکرم اسلام (ص) در اردیبهشت ماه سال آینده به صورت بین المللی در حاشیه کویر مرکزی و لوت ایران از مبداء و مقصد استان سمنان به مدت 7 الی 10 روز با عنوان صلح و دوستی برگزار می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان هدف از برگزاری این مسابقات را نمایش اقتدار و امنیت ایران، گسترش و تعمیم امید و نشاط، همدلی و همزبانی، صلح و دوستی در عرصه ملی و بین المللی و معرفی جاذبه ها و مناطق گردشگری کویر ایران اعلام کرد.

صادقی درباره آغازین روز این رقابت ها هم توضیح داد: مرحله استانی این تور با شرکت 66 خودرو با خانواده مسیر 600 کیلومتری شهرهای سمنان، سرخه، لاسجرد، شهمیرزاد و مهدیشهر آغاز شد.

گفتنی است؛ آیین اختتامیه مرحله استانی تور کویرنوردی عصر روز جمعه با معرفی برترین های این دوره از رقابت ها با حضور شماری از مسئولان استانی در شهرستان مهدیشهر برگزار شد.

مرحله بین المللی این رالی نیز در سالروز بعثت نبی مکرم اسلام (ص) در اردیبهشت ماه سال آینده به صورت بین المللی در حاشیه کویر مرکزی و لوت ایران از استان سمنان به مدت 7 الی 10 روز با عنوان صلح و دوستی برگزار می شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1