در مدرسه مردانی آذر اتفاق افتاد

زنگ آغاز سال تحصیلی به دست مسعود سلطانی فر زده شد

24 سپتامبر 2015 - 22:40 dsfr.ir/c50o2

روز اول مهر 94، دکتر مسعود سلطانی فر معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ساعت 7:45 به مدرسه مردانی آذر در منطقه 10 تهران رفت و زنگ آغاز سال تحصیلی را به صدا در آورد.

این همان مدرسه ای بود که سلطانی فر 43 سال پیش یعنی در سال 1351 وارد آن شده بود و در مقطع دبیرستان نظام قدیم به تحصیل پرداخته بود و تا سال سوم یعنی 1353 در این مدرسه درس خوانده بود.

دو نکته در این بازدید بسیار جالب توجه بود:

اول اینکه قبل از شروع مراسم، سلطانی فر در دفتر رییس مدرسه به اتفاق رییس منطقه آموزش و پرورش و رییس مدرسه گپ و گفتی صمیمی داشت. در این دیدار، مدیر مدرسه سوال کرد شما دقیقا چه سال هایی در مدرسه مذکور حضور داشتید؟ و سلطانی فر پاسخ داد سال های 1351 تا 1353. مدیر مدرسه دستور داد تا از میان پرونده های مدرسه، کارنامه و ریزنمرات وی استخراج شود و به ایشان ارایه شود. برای لحظاتی سلطانی فر غافلگیر شد چرا که قرار بود کارنامه وی استخراج شود! او در واکنش گفت: دانش آموز زرنگ و درس خوانی بوده است به طوری که سال ششم را جهشی و در تابستان خوانده و سال هفتم هم از معدود دانش آموزانی بوده که بر خلاف تصور مدیر وقت مدرسه، یک ضرب قبول شده است! البته ماجرا ختم به خیر شد و قرار شد بعدا کارنامه و ریزنمرات وی به ایشان تقدیم شود.

دومین نکته هنگام سخنرانی سلطانی فر در جمع دانش آموزان اتفاق افتاد. وی در هنگام سخنرانی خود به این مساله اشاره کرد که زمانی وی هم دانش آموز همین دبیرستان بوده است. با شنیدن این رویداد شگفتی در نگاه دانش آموزان موج می زد چراکه می دیدند یک عضو هیات دولت و معاون رییس جمهور اکنون به مدرسه آن ها آمده و می گوید که روزی بر روی همین نیمکت ها نشسته است. در واقع این بزرگ ترین انگیزه برای درس خواندن آنان در اولین روز مدرسه بود که احساس می کردند می شود از پشت همین نیمکت ها به هیات دولت راه یافت و این آرزویی دست نیافتنی نیست.

یکی از مسئولین آموزش و پرورش منطقه در این رابطه گفت: حضور سلطانی فر در اولین روز شروع سال تحصیلی جدید در مدرسه محل تحصیلش نشانه افتادگی و روحیه جوانمردی وی نیز هست که حتی در زمان قدرت و مسئولیتش نیز به فکر بچه های مدرسه محل تحصیلش هست و به نوعی خود را وامدار و مدیون این محیط می داند.

سخنرانی سلطانی فر در جمع دانش آموزان حاوی نکات دیگری هم بود از جمله تاریخ منازعات نظامی ایران در 300 سال اخیر. به نوعی در یک فراز 10 دقیقه ای مروری بر تاریخ مذکور داشت و تاکید بر این نکته که در تمام منازعات 300 سال اخیر ایران با کشورهای دیگر، بعد از اتمام جنگ، بخشی از خاک ایران از آن جدا شده به جز در دوران دفاع مقدس که در پایان آن حتی یک وجب از خاک ایران از آن جدا نشد. او به دانش آموزان توصیه کرد تا تاریخ ایران را به دقت مطالعه کنند و از آن درس بگیرند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 16 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1