ارگ کریم خانی میزبان نمایشگاه "فارس در یک نگاه" می شود

14 سپتامبر 2015 - 16:30 dsfr.ir/l84mw

نمایشگاه فارس در یک نگاه با معرفی تمامی توانمندی های و ظرفیت های فرهنگی گردشگری استان به مدت 5 روز در ارگ کریم خانی برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، سید موید محسن نژاد معان گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس در این رابطه گفت: نخستین نمایشگاه فارس در یک نگاه به منظور شناساندن توانمندی های و جاذبه های گردشگری و فرهنگی تمامی شهرستان های استان در حوزه های مذهبی، بقاء متبرکه، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، میراث معنوی، سرمایه گذاری آداب و رسوم همچنین جاذبه های گردشگری مذهبی در ارگ کریم خانی برگزار می شود.

وی از اهداف برپایی این نمایشگاه را معرفی جاذبه های کمتر شناخته شده استان، توزیع سفر در طول سال و معرفی تمامی ظرفیت های ناشناخته استان دانست.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی فارس گفت: هنرهای سنتی و صنایع دستی هر شهرستان همچنین جاذبه های مذهبی گردشگری و فرهنگی سراسر فارس به صورت کاملا تخصصی آشنا می شوند. طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در این نمایشگاه 55 غرفه نمایشگاهی با حضور 29 شهرستان همچنین تاسیسات و موسسات گردشگری، انجمن های صنوف مرتبط با گردشگری همچون دفاتر خدمات مسافرتی، راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی، NGO ها و سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه های صنایع دستی و گردشگری، میراث فرهنگی، جامعه هتلداران و مهمانپذیران، معرفی پروژه های سرمایه گذاری و بسته های سرمایه گذاری و ... بر پا می شود.

وی همچنین از برپایی سیاه چادرهای عشایری در این نمایشگاه خبر داد.

محسن نژاد افزود: این نمایشگاه از 29 شهریور ماه تا دوم مهرماه در ارگ کریم خانی برگزار می شود.

معاون گردشکری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس در ادامه گفت: نمایندگی های میراث فرهنگی فارس در شهرستان ها نیز در این نمایشگاه حضور فعال دارند که طبق برنامه ریزی های به عمل آمده به معرفی جاذبه های گردشگری، فرهنگی، مذهبی و تاریخی شهرستان همچنین معرفی صنایع دستی و هنرهای بومی و سنتی خود می پردازند. گفتنی است ساعت بازدید از نمایشگاه از 9 صبح تا 9 شب می باشد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1