6 دسامبر 2019 - 14:38

جریمه دریافت کرایه "اضافه" در آژانس ها چیست؟

24 فوریه 2017 - 17:00 dsfr.ir/144kr

جریمه دریافت کرایه "اضافه" در آژانس ها چیست؟
hipersia.com
تاکسی تهران

در صورتی که رانندگان #آژانس ها از #مسافران #کرایه اضافه دریافت کنند مسئول آژانس تا 100 برابر مبلغ دریافتی جریمه می شود.

"رییس اتحادیه خودرو کرایه و موسسات توریستی"

سیدحسن هاشمی در گفت و گو با اقتصاد آنلاین در خصوص افزایش ترافیک ماه های پایانی سال و احتمال تخلف برخی رانندگان موسسات خودرو کرایه مبنی بر افزایش دریافت کرایه، گفت: رانندگان حق ندارند به منظور جبران درآمد خود در زمان هایی که ترافیک در شهر گسترش می یابد قیمت کرایه را افزایش دهند. چرا که افزایش کرایه می بایست به صورت مصوبه شورای شهر ابلاغ شود و هر گونه افزایش دیگری قابل پیگرد است.

وی افزود: بر اساس قوانین سازمان تعزیرات حکومتی، مدیر هر آژانس مسئول تخلف های رانندگانی است که در آن موسسه کار می کنند و در صورتی که در قبض های دریافتی کرایه های یک موسسه خودرو کرایه مشخص شود که تخلف افزایش دریافت کرایه صورت گرفته است، این سازمان تا 100 برابر مبلغ اضافه دریافت شده موسسه خاطی را جریمه خواهد کرد.

رییس اتحادیه خودرو کرایه و موسسات توریستی با بیان اینکه شهروندان می توانند تخلف های رانندگان آژانس ها را از طریق مدیریت آژانس ها گزارش کنند، خاطرنشان کرد: به دلیل مسئولیتی که مدیریت یک موسسه خودرو کرایه دارد تخلف های رانندگان به راحتی قابل پیگرد است. اما در صورتی که شکایت مطرح شده از این طریق پیگیری نشد مردم می توانند تخلف های مربوط به پرداخت افزایش نرخ کرایه مصوب را از طریق سازمان تعزیرات حکومتی گزارش کنند. همچنین تخلف های مربوط به برخورد ناشایست راننده هم از طریق اداره اماکن قابل پیگیری و گزارش است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
14 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1