5 دسامبر 2019 - 20:46

کاهش 21 درصدی گردشکران ترکیه در سال 2016

8 ژانویه 2017 - 12:20 dsfr.ir/mi3w1

کاهش 21 درصدی گردشکران ترکیه در سال 2016
turkeycode.com
گردشگران در حال بازدید از اماکن گردشگری ترکیه

گردشگری #ترکیه پس از حمله تروریستی اخیر به یک کلوپ شبانه با یک چالش بسیار جدی دیگر رو به رو شده است.

به گزارش سی ان ان، صنعت گردشگری ترکیه که به سبب ناامنی و حملات تروریستی در چند سال اخیر حال و روز خوشی را سپری نمی کرد با وقوع تروریستی اخیر در یک کلوپ شبانه که به کشته شده 39 نفر از 14 ملیت گوناگون منجر شد بار دیگر در بحرانی عمیق فرورفت.

در سال 2014 ترکیه پس از ایتالیا در جایگاه ششم پربازدیدترین کشورهای جهان جای داشت که سالانه میزان حضور 40 میلیون گردشگر از سراسر جهان بود اما شمار توریست ها پس از کودتای نافرجام در این کشور و مجموعه ای از حملات تروریستی سقوط قایل ملاحظه ای داشت و بر اساس کمپانی بازاریابی گردشگری «ForwardKeys» ترکیه در سال 2016 میلادی 21 درصد از گردشگران خود را که از طریق هوایی به این کشور سفر می کردند را  از دست داده است.

حتی پیش از حملات تروریستی اخیر در استانبول نیز پیش بینی می شد شمار گردشگران ترکیه در چند ماه نخست سال 2017 تا 22 درصد کاهش داشته باشد.

«ForwardKeys»، رئیس کمپانی «فورواردکی» معتقد است متاسفانه حمله تروریستی در شب سال نو در ترکیه همچنان موجب افزایش نگرانی ها نسبت به امنیت ترکیه خواهد شد. تعداد رزروهای گردشگران در استانبول در هفته بعد از حمله تروریستی شب سال نوی میلادی 67 درصد ریزش داشته است و برای تعیین میزان تاثیر جملات بر گردشگری داخلی نیز باید یک با چمند هفته صبر کرد.

همچنین بر اساس شورای جهانی سفر و گردشگری، صنعت گردشگری 5 ردصد از اقتصاد و 2 میلیون شغل (8 درصد اشتغال) را در ترکیه به خود اختصاص می دهد و بیشتر گردشگران نیز از کشورهای آلمان، روسیه و انگلیس هستند.

تعداد گردشگران روس در ترکیه پس از انهدام یک فروند هواپیمای جنگی روسی در مناطق مرزی در سال 2015 و تیره شدن روابط دو کشور کاهش چشمگیری داشت و حدود 8 ماه ورود گردشگران روس به ترکیه ممنوع بود.

ترکیه تنها کشوری نیست که از تاثیرات منفی تروریسم رنج می برد و کشور فرانسه پربازدترین مقصد گردشگری جهان نیز پس از چند رویداد تروریستی و بمب گذاری آمار گردشگری ضعیفی را در مقایسه با گذشته ثبت کرده است.

گردشگران بین المللی این روزها ترجیح می دهند به مقاصدی امن چون اسپانیا، پرتغال و ایرلند سفر کنند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1