29 فوریه 2020 - 13:14

پیش بینی اکونومیست از گردشگری 2017

18 دسامبر 2016 - 13:30 dsfr.ir/ds4ey

پیش بینی اکونومیست از گردشگری 2017
logonews.fr
نقشه گردشگری کشورهای جهان

نشریه اکونومیست در تحلیل سالانه خود، پیش بینی کرده است که مخارج گردشگری در سال 2017 با 4 درصد افزایش همراه خواهد بود و از 5 تریلیون دلار خواهد گذشت.

بر اساس این پیش بینی، قیمت پایین سوخت در همه جا به خطوط هوایی کمک خواهد کرد. از سوی دیگر، رقابت در این صنعت به خصوص در آسیا رو به افزایش خواهد گذاشت و با توجه به اطلاعات انجمن سفرهای تجاری جهان و شرکت مشاوره سفر واگنولیت کارسون، قیمت بلیت ها تا یک درصد کاهش خواهد یافت. رقابت به خصوص بین نقش آفرینان مهم در جنوب شرقی آسیا شدید خواهد بود و در آن شرکت هایی مانند «ویت جت» به سرعت در حال گسترش یافتن هستند.

براساس این تحلیل، ورود جت های بسیار کارآمد جایگاه جدیدی برای پروازها گشوده است. شرکت کانتاس استرالیا امیدوار است پروازی تقریبا 14 هزار و 500 کیلومتری بین لندن و پرت را از سال 2017 راه اندازی کند. اقتصاد چنین سفرهای طولانی باید همچنان مورد توجه قرار گیرد. خطوط هوایی به ویژه در اروپا همچنان در سال 2017 نگران تروریسم خواهند بود. از نظر آماری یک ریسک امنیتی بسیار کوچک، این قدرت را دارد که مسافران پروازی را بترساند و آنها را کاهش دهد. کارآفرینان برای تسخیر فضا در حال صف کشیدن هستند. به همین خاطر، یک دستاورد نمادین بزرگ به دست خواهد آمد اگر سفر به فضا با امنیت انجام شود.

طبق پیش بینی اکونومیست، گردشگری فرصت های بسیاری برای «اقتصاد مشارکتی» ارائه خواهد کرد. بازاریابان اینترنتی انتظار دارند 14 و نیم میلیون کاربر از خدمات اقامتی نظیر Airbnb در سال 2017 استفاده کنند که نسبت به سال قبل از آن 5.15 درصد افزایش نشان می دهد. حتی قایق های تفریحی و هواپیماهای خصوصی نیز در دسترس خواهند بود؛ برای مثال، جت اسمارتر در مورد انتقال به آسیا در سال 2017 صحبت هایی کرده است. از سوی دیگر، افزایش چشمگیر درخواست های میلیونرهای آسیایی برای تملک جت های شخصی و شرکت های پرواز به آنها امید داده است که بتوانند در این بازار سهم داشته باشند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « روزنامه دنیای اقتصاد » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1