یک فروند سوخو 100 روسیه جهت بازاریابی وارد ایران شد

13 دسامبر 2016 - 14:30 dsfr.ir/qq2ql

یک فروند سوخو 100 روسیه جهت بازاریابی وارد ایران شد
iranianch.com
هواپیمای سوخو سوپرچت 100

یک فروند هواپیمای #سوخو 100 #روسیه جهت بازاریابی وارد #ایران شد.

یک منبع آگاه به خبرنگار تین نیوز گفت: هم اکنون یک فروند هواپیمای سوپرجت سوخو 100 جهت بازاریابی و فروش به ایرلاین های داخلی وارد فرودگاه مهرآباد شده است.

ظاهرا این هواپیما برای بازدید کارشناسان و احتمالا خرید توسط شرکت های داخلی وارد کشور شده است.

این خبر در حالی مطرح شده است که چند روز گذشته دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی از مذاکره ایرلاین ها برای خرید هواپیمای سوخو 100 در هفته جاری خبر داد که نشان از تائید این موضوع دارد.

مقصود اسعدی سامانی عنوان کرد: شرکت سازنده سوخو 100، سه شنبه این هفته (23 آذرماه) محصول خود را به شرکت های هواپیمایی ایرانی معرفی می کند و پس از برگزاری دمو (نسخه نمایشی) قرار است ایرلاین ها مذاکراتی برای خرید این هواپیمای روسی داشته باشند.

به گفته دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی، با توجه به این که ظرفیت هواپیمای سوخو 100، حدود 100 نفر است اغلب شرکت های هواپیمایی می توانند این هواپیما را خریداری کنند، چون این هواپیما از نظر تعداد صندلی، گزینه مناسبی برای تمامی شرکت هاست.

وی ادامه داد: مردم ایران ذهنیتی منفی نسبت به توپولف دارند اما هواپیمای سوخو 100 با توپولف تفاوت بسیار دارد و از تکنولوژی خاصی برای ساخت این هواپیما استفاده شده و حتی برخی کشورهای اروپایی از جمله ایتالیا، فرانسه و ... در ساخت این هواپیما مشارکت کرده اند.

گفتنی است؛ سوخو سوپرجت 100 يک هواپیمای مسافربری جت منطقه ای در دسته 75 تا 95 صندلی است. توسعه طرح ساخت هواپیما از سال 2000 در بخش هواپیماهای مسافربری شرکت روسی سوخو با همکاری بوئینگ به عنوان همکار اصلی شروع شد. اولین پرواز این هواپیما در 19 می 2008 و اولین پرواز مسافربری تجاری آن توسط خط هوایی آرماویا از ایروان به مسکو در سال 2011 صورت گرفت.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
15 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1