26 فوریه 2020 - 09:53
مرتضی رحمانی موحد در اختتامیه جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری:

ایران با 2500 نوع غذا غنی ترین بستر جذب توریست را دارد

4 دسامبر 2016 - 13:30 dsfr.ir/xu46k

ایران با 2500 نوع غذا غنی ترین بستر جذب توریست را دارد
زهرا باغبان
جشنواره گردشگری سفره ایرانی فرهنگ گردشگری در اصفهان

نماد #گردشگری غذای #ایرانِ اسلامی در #جشنواره ملی «سفره ایرانی» با حضور شرکت کنندگانی از 31 استان کشور رونمایی خواهد شد.

"معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری"

مرتضی رحمانی موحد شامگاه شنبه در اختتامیه جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری اظهار داشت: جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری به نماد همبستگی بخش های مختلف صنعت توریسم مبدل شده و نشانه این است که با همدلی می توانیم ریشه های مختلف فرهنگی این مرز و بوم را در قالب های مختلف عرضه و به پایداری صنعت گردشگری کمک کنیم.

وی با بیان اینکه در طول سه روز گذشته آنچه به عنوان ماموریت های سفره ایرانی پیش بینی کردیم در منطقه اصفهان به خوبی اجرا شد، بیان داشت: تا پایان سال سه جشنواره منطقه ای سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری در شیراز، کرمان و آبادان برگزار می شود.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی تاکید کرد: زمانی این پرسش وجود داشت که چه منطق و فاکتورهایی برای هم نشینی حوزه های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری وجود دارد، امروز در جشنواره های سفره ایرانی به خوبی مشاهده کردیم که میراثِ اصیل غذای ایرانی در هر سه بخش نقش دارد و به عبارتی فرهنگ حلقه اتصال این سه حوزه قرار گرفته است.

وی ادامه داد: کشور ما با دارا بودن دو هزار و 500 نوع غذا در سفره های ایرانی غنی ترین بستر را برای جذب توریست دارد و این امر می تواند کمک شایان توجهی در رونق بخشی صنعت گردشگری باشد.

رحمانی موحد با بیان اینکه صنایع دستی باید در سفره های ایرانی جایگاه خود را باز پیدا کند، ابراز داشت: ما به دنبال این هستیم که پس از برگزاری هشت جشنواره منطقه ای «سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری»، این فرهنگ اصیل را به شکل گسترده تری به دنیا معرفی کنیم.

وی اضافه کرد: بر این اساس استانداردها و ضوابطی که در این جشنواره ها برای سفره ایرانی احصاء می شود در جشنواره ملی سفره ایرانی که با حضور شرکت کنندگانی از 31 استان کشور و برگزیدگان هشت جشنواره منطقه ای به احتمال قوی ابتدای سال آینده برگزار می شود اعلام و نماد گردشگری غذای ایران اسلامی رونمایی می شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 8 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1