دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام:

شش بند از سیاست های کلی محیط زیست در مجمع تصویب شد

14 ژوئیه 2015 - 10:30 dsfr.ir/849bh

دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام از لحاظ شدن سیاست های کلی محیط زیست در برنامه ششم و هفتم خبر داد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشست خبری امروز با اشاره به تصویب 6 بند از سیاست های کلی محیط زیست اظهار داشت: ما در جلسه امروز مجمع سیاست های کلی محیط زیست را دنبال کرده و تا بند 10 این سیاست ها پیش رفتیم و در جلسه آینده سیاست های کلی محیط زیست به تصویب می رسد و خدمت مقام معظم رهبری ارسال خواهد شد.

رضایی با اشاره به برخی انتقادها مبنی بر عدم توجه برنامه ششم توسعه به مسئله محیط زیست گفت: ما در مجمع در حال تصویب برنامه محیط زیست بودیم و پس از آنکه آن را تصویب کنیم به صورت یکجا به دولت و مجلس ابلاغ می کنیم و این برنامه در برنامه ششم و هفتم مورد ملاحظه قرار خواهد گرفت.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ابلاغ سیاست های کلی برنامه ششم از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی تصریح کرد: دولت در ماه های آینده برنامه خود را به مجلس ارسال می کند و بودجه سال 1395 بر اساس همین برنامه تنظیم و تصویب می شود که گام مهمی در توسعه کشور خواهد بود.

وی یکی از بندهای مهم سیاست های کلی برنامه ششم را مسئله رشد اقتصادی 8 درصدی عنوان کرد و گفت: برخی سؤال می کنند که چگونه با وجود تحریم ها و پایین آمدن قیمت نفت چنین چیزی امکان پذیر است؟ ما در رشد اقتصادی منابع ملی را در نظر می گیریم و صرفا به منابع دولتی بسنده نمی کنیم از این رو دسترسی به این رشد در طول 5 سال برنامه امکان پذیر خواهد بود و ما همه ظرفیت ها اعم از دولتی، خصوصی، منابع طبیعی و موقعیت ژئوپلتیک را نیز در نظر می گیریم.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایلنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1