ابیانه برای جهانی شدن تلاش می کند

14 نوامبر 2016 - 16:00 dsfr.ir/md9if

ابیانه برای جهانی شدن تلاش می کند
friendlyiran.com
مردم روستای ابیانه در حال خرید

مصوبات پیشنهادی کارگروه تخصصی اصلاح تأسیسات گاز ابیانه در راستای آماده سازی این روستای تاریخی برای ثبت جهانی مورد بررسی قرار گرفت و تصمیم های لازم در این زمینه گرفته شد.

"فرماندار شهرستان نطنز"

یوسف حسنی با اشاره به جلسه ای که روز یکشنبه (23 آبان) با حضور مدیر عامل شرکت گاز استان اصفهان، رییس نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان، فرماندار شهرستان نطنز، رییس شورای اسلامی و دهیار روستای تاریخی ابیانه، مدیر شرکت گاز شهرستان نطنز، کارشناسان و متخصصان حوزه های مختلف شرکت گاز و نظام مهندسی و پایگاه میراث فرهنگی ابیانه برگزار شد، از پیشنهاد مصوباتی خبر داد که براساس آن می توان روستای ابیانه را برای ثبت جهانی در وضعیت بهتری قرار داد.

وی با اشاره به توجه شرکت گاز در این زمینه، به ابعاد اجتماعی، اقتصادی و اقلیمی موضوع اصلاح تأسیسات گاز ابیانه اشاره کرد و گفت: در این زمینه ضرورت نگاه جامع به همه ی ابعاد موضوع، به خصوص شرایط ویژه روستای ابیانه و بافت تاریخی و اجتماعی خاص آن مورد تأکید قرار گرفته است.

همچنین علویان مدیر عامل شرکت گاز استان اصفهان با اشاره به لزوم توجه ویژه به میراث فرهنگی روستای تاریخی ابیانه و بهسازی تأسیسات عمومی این روستا از تلاش مجموعه ی وی برای به پیشبرد این اتفاق مهم در راستای ثبت جهانی ابیانه خبر داد.

وی بیان کرد: همه ی اطلاعات لازم برای اصلاح تأسیسات گاز در ابیانه استخراج شده است و آمارهای لازم در دسترس قرار دارد. همچنین راهکارهای تخصصی مختلف در این زمینه توسط واحد مهندسی این شرکت بررسی شده و بهترین راهکارها در این راستا مشخص شده است.

در این جلسه رضا علیرضایی، رئیس شورای اسلامی ابیانه با اشاره به اصلاح تأسیسات گاز ابیانه، به ساختار سنتی زندگی در ابیانه و تأثیرات ایجاد شده توسط خدمات نوین تأسیسات عمومی بر زندگی در ابیانه اشاره کرد و گفت: با توجه به اشتیاق مردم ابیانه نسبت به بهسازی سیمای عمومی روستا و حفظ میراث فرهنگی ابیانه، باید به شرایط زندگی مردم ابیانه در فرایند این تغییرات نیز توجه کرد.

احمد نجیبی، سرپرست پایگاه میراث فرهنگی ابیانه نیز در این جلسه ملاحظات و درخواست های سازمان میراث فرهنگی در ارتباط با اصلاح تأسیسات گاز ابیانه را مطرح کرد و راهکارهای بهینه مورد قبول کارشناسان میراث فرهنگی را مورد تأکید قرار داد.

در پایان این جلسه مصوب شد تا نخستین نمونه ها با جزییات تصویب شده در تعداد محدودی از بناهای ابیانه اجرا شود و با بررسی این نمونه ها در محل، ادامه کار در سطح وسیع تر پیگیری شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1