10 ژوئن 2024 - 05:26

قهوه خانه حاج علی درویش کجاست؟

5 اکتبر 2016 - 14:00 dsfr.ir/m44ti

قهوه خانه حاج علی درویش کجاست؟
فلیکر
قهوه خانه حاج علی درویش

ثبت ملی قهوه خانه حاج علی درویش به عنوان یکی از میراث ناملموس کشورمان توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری باعث شد تا در یک گزارش مفصل به بررسی این موضوع بپردازیم.

قهوه خانه حاج علی درویش که عنوان کوچک ترین قهوه خانه دنیا را یدک می کشد، یکی از جاذبه های گردشگری بازار تهران است. این قهوه خانه در راسته بازار زرگرها قرار دارد. در این قهوه خانه می توانید بهترین و خوش طعم ترین چای را با بهترین کیفیت میل کنید، با حاج کاظم صاحب کنونی قهوه خانه که این مکان را از پدر خود به ارث برده است هم صحبت شوید، از دکوراسیون خاطره انگیز آن دیدن کنید، تا چای شما حاضر می شود یک دقیقه مطالعه کنید و در نهایت با بقیه پول خود به صندوق مولا که برای کمک بچه های بهزیستی راه اندازی شده کمک کنید.

آدرس

قهوه خانه حاج علی درویش در خیابان پانزده خرداد، راسته بازار بزرگ (بزازها)، پس از ورودی مسجد امام، پلاک 78 قرار دارد.

دسترسی

برای رسیدن به قهوه خانه حاج علی درویش می توانید از مترو استفاده کنید. کافی است تا در ایستگاه مترو پانزده خرداد از قطار پیاده شوید و پس از خروج از ایستگاه با 10 دقیقه پیاده روی به ورودی بازار بزرگ برسید. برای رسیدن به این قهوه خانه باید از این ورودی بازار بزرگ (بازار بزازها) وارد شوید. این ورودی روبروی خیابان ناصرخسرو قرار دارد. در طول مسیر می توانید از معماری زیبای این بازار و سقف بازسازی شده آن دیدن کنید. در این راسته با حدود 10 دقیقه پیاده روی و عبور از ورودی مسجد امام (که در سمت چپ شما قرار دارد) به پلاک 78 و قهوه خانه می رسید که در سمت راست شما و جنب مسجد عبدالله خان قرار دارد.

اگر در پیدا کردن این قهوه خانه با مشکل مواجه شدید نگران نباشید! از هر کسی در این راسته سراغ قهوه خانه حاج علی درویش خان و حاج کاظم، فرزند ایشان را بگیرید، شما را راهنمایی می کند. اگر به بازار تهران می روید، به شما پیشنهاد می کنیم حتما از این قهوه خانه دیدن کنید.

« دنیای سفر » این نوشته را از « کجارو » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1