21 ژوئن 2024 - 03:30

حل و فصل ارتباطات بانکی؛ پیش نیاز توسعه گردشگری

27 سپتامبر 2016 - 08:30 dsfr.ir/cq3lv

حل و فصل ارتباطات بانکی؛ پیش نیاز توسعه گردشگری
مشرق نیوز
رئیس جمهور در مراسم بزرگداشت روز جهانی گردشگری

رئیس جمهور با تاکید بر حل و فصل ارتباطات بانکی به عنوان پیش نیاز توسعه گردشگری گفت: قدم به قدم در این باره پیش می رویم گرچه همه مسایل به حل و فصل نهایی نرسیده است.

دکتر حسن روحانی در آغاز سخنان خود در مراسم گرامیداشت روز جهانی گردشگری گفت: بسیار خوشحالم که این مراسم همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس است که یادآور روزهای مقاومت ملت بزرگ در برابر تجاوز خارجی است و جوانان عزیزی که در صحنه نبرد توانستند از تمامیت ارضی، حاکمیت ملی و استقلال کشور به خوبی دفاع کنند.

رئیس جمهور گفت: امروز نیز ملت ما به ویژه جوانان ما همان آمادگی را برای دفاع از کشور، دستاوردهای انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارند. آقای روحانی با گرامیداشت روز گردشگری، موضوع گردشگری را یکی از سکوهای حرکت به سمت توسعه، پیشرفت و رشد کشور دانست.

رئیس جمهور گفت: یکی از موضوعاتی که حداقل در یکصد سال اخیر همواره به دنبال آن بوده ایم، دستیابی به توسعه همه جانبه مطلوب در کشور بوده است. آقای روحانی افزود: اساس توسعه متوازن و جامع به عنوان هدف مهم برای ملت ایران، حداقل از زمان مشروطه تا امروز مد نظر بوده است.

رئیس جمهور تصریح کرد: اینکه چگونه می توانیم به این نقطه مطلوب دست یابیم تا رفاه مردم بیشتر شود، استقلال اقتصادی کشور و خوداتکایی در محصولات مهم بیشتر شود و زندگی مردم توأم با تعالی مادی و معنوی باشد و جایگاه ایران در منطقه و جهان در جایگاه مطلوب ملت ایران و در شأن ملت ایران قرار گیرد.

آقای روحانی یکی از راه های توسعه را بی تردید صنعت گردشگری دانست و افزود: صنعت گردشگری با توجه به ابعاد مختلف و فراوانی که دارد می تواند یکی از راه های نزدیک برای اشتغال زایی جوانان ما شود.

باید مدیریت و فناوری لازم را در امر گردشگری جذب کنیم

رئیس جمهور گفت: موضوع دفاع مقدس و آثار آن می تواند یکی از جاذبه های مهم گردشگری داخلی و خارجی باشد. آقای روحانی در ادامه اظهارداشت: امروز یکی از اهداف بزرگ برای ما موضوع اشتغال، فناوری، جذب فناوری و موضوع جذب سرمایه است،صنعت گردشگری با اینکه بظاهر امر ساده ای است اما در واقعیت امر بسیار پیچیده ای است، می توانیم مدیریت و فناوری لازم را در امر گردشگری جذب کنیم.

وی اضافه کرد: باید سرمایه لازم برای گردشگری از جمله سرمایه داخلی و سرمایه خارجی را در کنار شکوفایی این صنعت به کار گرفت تا زندگی مردم به ویژه مسئله اشتغال جوانان تحصیلکرده کشور در مسیری قرار گیرد که مورد نظر جامعه ماست.

رئیس جمهور گفت: ایران یکی از کشورهایی است که حداقل جزو 10 کشور اول جهان و یا به تعبیر برخی جزو 5 کشور اول جهان از نظر جاذبه های طبیعی، اقلیمی، تاریخی و فرهنگی در منطقه و جهان است. آثار فرهنگی گذشته نشان دهنده تمدن دیرین چندهزار ساله این ملت است، آثار فرهنگی این دیار یکی از جاذبه های بسیار مهم کشور است که در کنار تنوع قومی، فرهنگی، مذهبی، زبانی و آداب و رسوم می تواند یکی از جاذبه های مهم گردشگری باشد.

رئیس جمهور گفت: جاذبه های تاریخی و انقلابی فراوانی مربوط به دهه اخیر در کشور ما وجود دارد؛ حداقل از تاریخ نهضت مشروطه، انقلاب اسلامی ایران و دفاع مقدس اگر از بقیه موضوعات تاریخی صرف نظر کنیم، حداقل این سه حادثه بسیار مهم تاریخی در کشور ما و آثاری که از آنها وجود دارد از جمله از دوران مشروطه در تهران و شهرستان های مختلف که باید از آنها حفاظت و حراست کنیم و همچنین آثاری که مربوط به انقلاب اسلامی که باید آنها نیز حفاظت و حراست شوند.

آقای روحانی با اشاره به آثار دوران انقلاب افزود: میدان های بزرگ، خیابان های مهم و خیابان های تاریخ ساز در قم، تهران و استان های مختلف کشور به ویژه در شهرستان ها و استان هایی که حوادث تاثیرگذار انقلاب در آن شهرها به وقوع پیوسته است، می تواند جاذبه ای مهم برای همه محققان و همه علاقه مندان به سیر تحولات سیاسی، تاریخی و فرهنگی در این کشور باشد. وی گفت: امروز در طول سال میلیون ها جوان و نوجوان از جمله دانشجویان، دانش آموزان و مردم مختلف و همچنین خانواده های معظم ایثارگران به مناطقی سفر می کنند که آثاری از 8 سال مقاومت و دفاع مقدس در آنجا وجود دارد.

توسعه گردشگری؛ یکی از راهکارهای ایجاد اشتغال برای جوانان

رئیس جمهور توسعه صنعت گردشگری کشور را یکی از راه های اشتغال زایی برای جوانان دانست. آقای روحانی در ادامه سخنانش در مراسم گرامیداشت روز جهانی گردشگری گفت: در کشورمان دارای همه جور جاذبه اعم از تاریخی، فرهنگی و طبیعی برای جذب گردشگران هستیم، از جنگل های زیبای شمال و زاگرس گرفته تا کویر که می تواند جاذبه بسیار خوبی برای گردشگران باشد.

وی افزود: کلیپی که اینجا پخش شد نقصی داشت که مربوط به کویر ایران بود، نه اینکه چون من فرزند کویرم بر این موضوع تکیه می کنم بلکه از این منظر که کویر یکی از جاذبه های مهم گردشگری ایران است و خواهد بود و باید در این زمینه نیز سرمایه گذاری و به آن توجه کنیم.

رئیس جمهور گفت: برای برخی کشورها ممکن است سبزه و گل و گیاه و جنگل جاذبه باشد اما برای برخی ملت ها که همواره در اینگونه طبیعت زندگی می کنند اتفاقا کویر کشور ما جاذبه دارد پس باید در اقداماتمان به این جاذبه ها برای جذب گردشگران توجه کنیم.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری صدا و سیما » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1