موزه اقوام سن پترزبورگ میزبان «ایران زیبا»

24 سپتامبر 2016 - 15:00 dsfr.ir/f91hi

موزه اقوام سن پترزبورگ میزبان «ایران زیبا»
رضا خوش لهجه
موزه شهر سن پترزبورگ

نمایشگاه «ایران زیبا» با معرفی تصویری 25 ویژگی طبیعی و همچنین آثار باستانی و میراث فرهنگی برجای مانده از دوران کهن در موزه اقوام شهر سن پترزبورگ روسیه گشایش یافت.

به گزارش خبرگزاری ایرنا این نمایشگاه در مراسمی با حضور رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و جمعی از شخصیت های علمی و فرهنگی شهر سن پترزبورگ و با هدف معرفی فرهنگ و تمدن ایرانی افتتاح شد.

سیدرضا صالحی امیری با ارزشمند خواندن این اقدام، گفت: «در این نمایشگاه تلاش شده است، گوشه هایی از زیبایی های ایران به زبان تصویر برای مردم روسیه بیان شود که جلوه های ماندگاری از طبیعت، آثار باستانی و میراث فرهنگی سرزمین کهن ایران است.»

مشاور رئیس جمهوری ادامه داد: «برگزاری چنین برنامه هایی نشانه اهمیت روسیه برای ایران و ایرانیان است. توسعه روابط فرهنگی افق های روشن تری را پیش رو قرار می دهد، زیرا هر دو کشور دارای تمدن و فرهنگ غنی هستند، دوستی بسیار ژرف و دیرینه ای دارند و همکاری ها در عرصه فرهنگ به ارتقای مناسبات در زمینه های مختلف نیز کمک می کند.»

رضا ملکی، رایزن فرهنگی سفارت ایران، در این مراسم سن پترزبورگ را به عنوان پایتخت فرهنگی روسیه بهترین مکان برای نمایش فرهنگ و تمدن ایرانی عنوان کرد و پیشینه ایران شناسی روسیه به ویژه در این شهر را زمینه مناسبی برای نمایش و معرفی زیبایی ها و ویژگی های ایران اعلام کرد.

بر اساس این گزارش، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در راس یک هیات فرهنگی برای شرکت در کنفرانس بین المللی ایران شناسان اوراسیا و مذاکره با مقام های فرهنگی و همتایان خود به روسیه سفر کرده است. این نمایشگاه نیز تا سه شنبه هفته جاری میزبان بازدید کنندگان خواهد بود.

1