17 آوریل 2024 - 00:53
تکنولوژی در خدمت گردشگری

آیفون 7 و اپل واچ جدید چه مزیت هایی در سفر دارند؟

16 سپتامبر 2016 - 13:30 dsfr.ir/516cc

آیفون 7 و اپل واچ جدید چه مزیت هایی در سفر دارند؟
techera.ir
گوشی آیفون 7

دلایلی که در این نوشته می خوانید، نشان دهنده این است که چرا باید یک گردشگر گوشی خود را به روزرسانی کند تا از این امکانات بهره مند شود.

هفته گذشته اپل آیفون و ساعت هوشمند جدید خود را معرفی کرد. این شرکت که همیشه در معرفی تکنولوژی جدید و کارآمد در زندگی روزمره پیش رو بوده است، همیشه امکانات مناسبی را در گجت های خود برای مسافران و دوست داران طبیعت قرار داده است. در این مقاله قصد داریم ویژگی جدید آیفون و ساعت هوشمند جدید اپل را در زمینه سفر و گردشگری مورد بررسی قرار دهیم.

تابستان به پایان رسیده و زمان بازگشایی مدارس است؛ روزها کوتاه تر شده اند و پاییز در راه است و این نشان می دهد که زمان معرفی سالانه تلفن های هوشمند فرا رسیده است. سامسونگ گوشی جدید گلکسی نوت 7 خود را در اواخر آگوست معرفی کرد؛ اما مدت کوتاهی بعد از معرفی، به دلیل آتش سوزی گوشی ها، آن ها را از بازار فراخواند. گوگل و موتورلا هم مدل های جدید خود را در هفته های آینده معرفی خواهند کرد. ولی چهارشنبه پیش تمامی نگاه ها به سمت اپل و معرفی های جدید این شرکت بود که باعث شد این مراسم یکی از قابل پیش بینی ترین و به گفته برخی پراعتبارترین مراسم معرفی محصول جدید، در بین تمامی شرکت های گوشی های هوشمند باشد.

در نتیجه اطلاعات زیادی قبل از مراسم به بیرون نفوذ کرده بود. به عنوان مثال انتظار داشتیم که آیفون با طراحی جدید معرفی شود، اما طراحی مهمی روی آن انجام نشده بود؛ این انتظارات را برای ساعت هوشمند جدید نیز داشتیم. بهترین ویژگی هایی که اپل در محصولات جدید خود معرفی کرد در زیر چهره زیبای آن ها به صورت ماهرانه ای پنهان شده است. تغیرات جدید این محصولات فقط برای زیبایی نیستند و در زندگی روزمره به نوعی کاربردی و ضروری هستند. دلایلی که در ادامه می خوانید، نشان دهنده این است که چرا باید یک گردشگر گوشی خود را به روزرسانی کند تا از این امکانات بهره مند شود.

دوربین جدید آیفون 7 پلاس

چیزی که همه معادلات را به هم می ریزد زوم اپتیکال عالی این دوربین است. اپل یک لنز تله فوتو را به مدل بزرگ تر خود اضافه کرده است تا به علاقه مندان عکاسی، در طبیعت گردی هایشان اجازه این را بدهد که از عدسی واید (28 میلی متر) و قدیمی که در تمامی دوربین های گوشی تا این لحظه استفاده می شد، به یک لنز پرتره حرفه ای 56 میلی متر برسند. به زبان ساده، این به معنی زوم 2 برابر بدون هیچ گونه افتی در کیفیت تصویر است. ولی معنی اصلی این به روزرسانی تغییر عمده در دید و تغییرات عمده در محدوده ساختاری تصویر است. در تست های اولیه، نتیجه همان طور که از شرکتی مانند اپل انتظار دارید کامل و درست است، با یک کلیک تمامی فوکوس های لنز به صورت آنی انجام می شود؛ ولی می توان بارها روی آن میزان سازی های دقیق نیز انجام داد. می توان پس از یک جهش آنی زوم دیجیتالی کرد. اگرچه باید مراقب کم شدن کیفیت تصویر بود. تکنولوژی لنز دوگانه درها را به تکنیک های دیگر عکاسی مانند عمق میدان عکاسی نیز باز می کند.

اما به روزرسانی جدید دوربین به این جا ختم نمی شود. دوربین هر دو مدل 7 و 7 پلاس به دیافراگم f1.8 به روزرسانی شده که در مدل قبلی این عدد f2.2 بود. این به این معنا است که هر دو دوربین جدید امکان ورود 4 برابر نور بیش تر از مدل قبلی را می دهند که به معنای کیفیت عکاسی بهتر در محیط های کم نور، برفک کمتر در عکس، رنگ بهتر، چهره های تیره و مه آلود کمتر است. به این ترتیب عکاسان معمولی می توانند عکس های حرفه ای تر و بهتری بگیرند. همچنین آیفون 7 هم به یک لرزش گیر اپتیکال مجهز شده است که قبل از این فقط مخصوص مدل های پلاس اپل بود. آیفون در سال های اخیر نسبت به رقیبان خود در امر عکاسی در نور کم پیشرفت های زیادی کسب کرده است. این به روزرسانی کیفیت عکاسی در مسافرت ها و طبیعت گردی ها را به شدت تغیر خواهد داد و دیگر نیازی نیست تا دوربین های بسیار بزرگ حرفه ای را بار سفر خود کنید. با استفاده از دوربین گوشی خود می توانید عکس هایی قابل مقایسه با دوربین های حرفه ای بگیرید و خاطرات شیرین خود را برای همیشه با کیفیتی عالی ثبت نمایید.

ساعت جدید، این بار با تکنولوژی GPS

وقتی ساعت های هوشمند وارد بازار شدند ماموریت مبهمی به دوش داشتند و دلیل محکمی برای استفاده از آن ها وجود نداشت. این ساعت ها سریعا ماموریت خود را متوجه بازار سلامت و ورزش و گاهی اوقات دیدن اطلاعات گوشی روی ساعت کردند. در این بین تندرستی توجه بیشتری را به خود جلب کرد. در این جا بود که مشکل بزرگ و جدی ساعت اپل مشخص شد: هیچ موقعیت یابی (GPS) روی ساعت هوشمند نصب نبود. با نبود این امکان کسی نمی دانست چه مسافتی را پیاده روی کرده یا رکاب زده، یا چه مسیری را طی کرده است. تنها راهی که این مشکل را حل می کرد این بود که آیفون هم باید همراه شخص حمل می شد.

سری دوم اپل واچ به فناوری موقعیت یاب جی پی اس مجهز شده است تا افراد بتوانند جاهایی را که در طول ورزش کردن در آن ها حضور داشتند و مسافتی را که طی کرده اند به دقت بررسی کنند. یکپارچگی نقشه مسیری که طی شده به فرد این امکان را می دهد تا مسیری که پیموده شده را بررسی نماید و آمار و ارقام به دست آمده را در بازه زمانی خاص مورد بررسی قرار دهد. هیچکدام از فناوری هایی که به آن ها اشاره کردیم برای افرادی که از گجت ها برای سلامتی استفاده می کنند جدید نیست؛ ولی به گونه ای می تواند نمونه ای از تغییرات اپل برای دارندگان ساعت هوشمند تلقی شود. افراد حالا قادر هستند تا صبح ها بدون همراه داشتن تلفن هوشمند خود و فقط با همراه داشتن ساعت اپل به ورزش یا پیاده روی خود برسند؛ ساده و به گونه ای که در ابتدا انتظار می رفت.

ضد آب بودن

شاید این پیشرفت به نظر زیاد مهم نرسد و مطمئنا اپل اولین کمپانی نیست که این فناوری را معرفی کرده است. ولی با این وجود، این فناوریِ ماهرانه و مهم برای مسافران ضروری است. چرا؟ به این دلیل که افراد گجت های خود را در مسافرت و گردش ها فقط به همراه ندارند، آن ها از این گجت ها در هر مرقعیتی مانند عکس گرفتن، پیدا کردن مسیر و برای ارتباط برقرار کردن استفاده می کنند و به ندرت این وسیله های ارزشمند از آن ها دور هستند. بعضی ممکن است با این نکات موافقت نکنند و گجت های خود را همراه نداشته باشند ولی بهتر است این مهم را از آن جایی که این گجت ها روز به روز برای این فعالیت ها بهتر می شوند، قبول کنیم. هر چقدر بیشتر ما به گجت های خود تکیه می کنیم، همان قدر هم باید به بهبودپذیری و استقامت آن ها توجه کنیم. در کنار استخر شنا یا ساحل دریا، در سفر به پارکی طبیعی که در آن رودخانه و دریاچه های فراوانی وجود دارد یا آبشارها و مسیرهای پر گل و لای افراد دوست دارند از همراه داشتن گجت های خود و استفاده از آن ها اطمینان داشته باشند؛ نه اینک ه آن ها را درون چند لایه محافظتی پیچیده و در کوله پشتی خود نگهداری کنند.

در کنار همه این ها، ساعت هوشمند هم ضدآب شده است و به ادعای اپل تا 50 متر در عمق آب قابل استفاده است. شناگران در این باره خیلی خوشحال تر خواهند بود؛ چرا که فعالیت های آن ها قابل ثبت و پیگیری می شود. یکی از ظریف ترین و زیباترین قسمت های این به روزرسانی این است که پس از خروج از آب تنها جایی که نمی توانست پوشیده و ضد آب شود، یعنی بلندگو های ساعت، با فناوری مورد تحسین، آب را از درون بلندگو به بیرون می ریزد و شما می توانید دوباره از بلندگوی ساعت استفاده کنید.

به روزرسانی های کوچک تر

به روزرسانی های متعدد دیگری هستند که گرچه کوچک به نظر می رسند، ولی در کنار هم می توانند تغیرات بسزایی در استفاده از گجت های اپل به همراه داشته باشند: دو ساعت عمر باتری بیشتر در آیفون 7 (تغییر باتری 7 پلاس آن چنان بزرگ نیست ولی بازهم قابل تحسین است؛ یک ساعت عمر بیشتر)، چند تغییر عمده در سرعت عمل دستگاه ها و یک فضای نرم افزاری جدید در ساعت اپل، یک قطعه گرافیکی پیشرفته و پیشرفت در پردازنده که سرعت عمل کلیِ پردازنده را نسبت به پردازنده سال پیش، 40 برابر افزایش داده است.

تمامی این پیشرفت ها البته با افزایش قیمت آیفون 7 همراه بوده است. اصولا اگر می خواهیم جا برای باتری های بزرگ تر، دوربین بهتر، پردازنده و اسپیکر جدید و بهتر باز شود باید یک سری چیزها حذف شوند. به همین دلیل دیگر خبری از جک 3.5 میلی میتری اپل نیست و فقط رابط لایتنیگ در زیر گوشی قرار دارد. برای استفاده هدفون باید از هدفون های جدید اپل که به جای رابط 3.5 میلی متری از لایتنینگ بهره می گیرد استفاده کنید. همچنین می توان از هدفون های جدید و بی نظیر وایرلس اپل استفاده کرد. دلیل این حذف هم می تواند این باشد که اپل به این معتقد است که فناوری روز، به سمت بی سیم پیش می رود و همه ما می دانیم که جا به جا کردن سیم های گره خورده با خود، مخصوصا در کوله پشتی ها هنگام مسافرت و گردش به چه اندازه می تواند خسته کننده باشد.

اگر شما علاقه مند به عکاسی مخصوصا در سفرهای گردشی خود هستید، یا می خواهید روتین ورزش کردن خود را بهتر و پیشرفته تر کنید، محصول جدید اپل می تواند روند پیشرفت شما را بهتر کند. آیفون و ساعت جدید اپل، هر دو در حال حاضر قابل سفارش هستند و می توانید این فناوری های پیشرفته را به زودی در گردش های خود استفاده کنید.

« دنیای سفر » این نوشته را از « کجارو » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1