1 مارس 2024 - 11:25
در جریان سفر دولت به کهگیلویه و بویراحمد صورت گرفت

آغاز ساخت هتل 4 ستاره در یاسوج

15 اوت 2016 - 19:00 dsfr.ir/p50in

آغاز ساخت هتل 4 ستاره در یاسوج
armansafar.com
هتلی در یاسوج

در جریان سفر هیات دولت به استان کهگیلویه و بویراحمد، یک کارگاه بزرگ صنایع دستی افتتاح و عملیات اجرایی یک هتل چهار ستاره و پارک آبی نیز در یاسوج آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، افتتاح کارگاه بزرگ صنایع دستی یاسوج که با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال صورت گرفت، زمینه اشتغال 20 نفر را در این شهر ایجاد خواهد کرد.

علاوه بر این، پروژه احداث هتل چهار ستاره و پارک آبی این شهر نیز با برآورد اعتبار اولیه 150 میلیارد ریال آغاز به کار کرده است. این پروژه در زمینی به متراژ 9 هزار و 200 متر اجرایی خواهد شد که 5 هزارو 500 متر مربع آن به هتل و 3 هزارو 700 مترهم به پارک آبی اختصاص دارد. همچنین فاز اول این پروژه، بهره برداری از پارک آبی خواهد بود.

به گفته معاون رئیس جمهوری قرار است از این مجموعه تا 2 سال آینده بهره برداری شود. وی با اشاره به ظرفیت های توریستی کهگیلویه و بویراحمد و پتانسیل اش در جذب گردشگر، گفت: «31 پروژه گردشگری در این استان توسط بخش خصوصی در حال اجرا است و ما متعهد شدیم که تسهیلات لازم را به این تعداد پروژه پرداخت کنیم.»

سلطانی فر همچنین با بیان اینکه توسعه گردشگری از اولویت های دولت تدبیر و امید در استان چهار فصل کهگیلویه و بویراحمد است، تاکید کرد: «با کمک بخش خصوصی می توان سرمایه گذاری های خوبی در بخش گردشگری این استان انجام داد.»

در همین حال، رئیس جمهوری نیز در دیدار با مردم کهگیلویه و بویراحمد گردشگری را یکی از ظرفیت های اشتغال زایی این استان عنوان و اعلام کرده بود: «ما باید جاذبه های گردشگری را در این استان افزایش دهیم. ما باید گردشگران داخلی و گردشگران خارجی را به این استان جذب کنیم، با این همه جاذبه طبیعی که این استان زیبا دارد؛ کوه های سر به فلک کشیده، رودخانه های خروشان، مردم پرمحبت و دلیر و غیور، عشایر بزرگ با همه زیبایی هایشان.»

روحانی تاکید کرده بود: «در این استان که استان جذب گردشگر است، باید سرمایه گذاری کافی برای زیربنای گردشگری انجام دهیم و این کار را خواهیم کرد. ما در این استان باید حرکتی را ایجاد کنیم تا از سایر استان های همجوار جذب گردشگر کنیم؛ جایی که همه همسایگان این استان در هوای گرم و سرد می توانند به این سرزمین بیایند و از آب و هوای خوش این استان استفاده کنند. کاری که ما باید انجام دهیم، سرمایه گذاری کافی برای این سرزمین است.»

1