6 اپلیکیشن که قبل از سفر باید از آنها استفاده کنید

15 اوت 2016 - 16:00 dsfr.ir/nd26c

نمایی از اپلیکیشن Flight Track

نقش اپلیکیشن ها در جذب مخاطبان به مقصد گردشگری و سهولت استفاده از سرویس ها و خدمات بسیار مهم است.

در اینجا چند اپلیکیشن مهم را معرفی می کنیم که مناسب است اگر سفری را در پیش دارید (مخصوصا به مقاصد خارج از کشور) حتما این اپلیکیشن ها را مورد توجه قرار دهید.

اگر از مسافران در مورد تدارکات پیش از سفر سوال کنید تقریبا به جوابی می رسید که مورد توافق همه افراد است؛ دردسر. رفتن به فرودگاه، گذر از مراحل امنیتی، تلاش برای رسیدن به موقع به ورودی ها و در نهایت دو ساعت معطل شدن در فرودگاه به دلیل تاخیر؛ موضوعی است که مورد قبول هیچ کسی نیست. اینجا جایی است که گوشی های هوشمند و فناوری های نوین به کمک مسافران می آیند. با استفاده از این فناوری های نوین و اپلیکیشن های طراحی شده شما می توانید تا حدودی خود را نجات دهید؛ از پیدا کردن یک پرواز مناسب تا رزرو به موقع صندلی پرواز و... .

در ادامه به چند اپلیکیشن مناسب برای سفرهای پروازی می پردازیم.

قبل از پرواز

Kayak: این اپلیکیشن در پیدا کردن پرواز مناسب و تطبیق پروازها در مسیرهای پروازی سخت بسیار توانا است و قابلیت های متنوعی از جمله اعلام قیمت ها، پیش بینی قیمت ها، اطلاعات مقصد گردشگری و همچنین رزرو اقامتگاه را نیز در خود دارد. نسخه موبایلی و نسخه وب این اپلیکیشن با تمام سیستم عامل ها همخوانی مناسبی دارند.

Hopper: اگر هنوز فکر می کنید که سه شنبه ها بهترین زمان برای تهیه بلیت است، شاید در اشتباه باشید! این اپلیکیشن به شما کمک می کند که بتوانید بهترین پرواز مطابق با خواسته های خود را تهیه کنید. روش این اپلیکیشن بسیار ساده است: در ابتدا از شما جزئیات پرواز مورد نظر را دریافت می کند و در ادامه در یک جدول با کدهای رنگی به شما لیستی از ارزان ترین تا گران ترین پرواز مورد نظر شما را ارائه می دهد. پیش بینی های hopper معمولا تا 95 درصد از صحت برخوردار است.

دنبال کردن پرواز

FlightTrack: هیچ چیزی غم انگیزتر از این نیست که پرواز را از دست بدهید. پروازها گاه در زمان مقرر انجام نمی شوند، درحالی که شما طبق برنامه قبلی پیش می روید و درمی یابید که زمان بندی پرواز تغییر یافته است. این اپلیکیشن به شما تمام اطلاعات تغییرات پرواز را تقریبا بدون درنگ اعلام می کند و درباره آن هشدار می دهد. این موضوع به شما کمک می کند تا هیچ پروازی را از دست ندهید. حتی برای زمانی که مسافری دارید نیز این اپلیکیشن کمک بسیاری می کند که بتوانید او را دنبال کنید.

پیدا کردن مسیر

iFLY: این اپلیکیشن اطلاعات بسیاری از فرودگاه های بزرگ دنیا را دارد که می تواند به شما در یافتن مسیرتان در فرودگاه مورد نظر کمک شایانی کند. شاید تا به حال در بسیاری از فرودگاه های بزرگ دنیا

در مسیر امنیت

MiFlight: در بسیاری از فرودگاه های بزرگ دنیا مسیر گیت های امنیتی، مسیری بسیار پیچیده و گاه پر دردسر است. اکثر مسافران دوست دارند که این بخش را به سرعت و با راحتی هرچه بیشتر طی کنند. این اپلیکیشن مدت زمان حدودی برای توقف در موقعیت های گوناگون را به شما اعلام می کند و با این اعلام می توان راحت تر برای مسیرهای پیش رو در فرودگاه ها تصمیم گیری کرد.

اطلاعات به روز صندلی های پرواز

SeatAlert: همان گونه که بسیاری از مسافران پروازی می دانند، صندلی پرواز یکی از مهم ترین فاکتورها و شاید حتی مهم ترین مولفه در تفاوت بین یک «پرواز» و یک «خاطره» است. یک صندلی نامناسب می تواند در طول سفر شما را آزار دهد، در مقابل یک صندلی راحت در یک موقعیت مناسب می تواند سفر شما را از ابتدا خاطره انگیز کند. این اپلیکیشن به شما این اطلاعات را در فرودگاه می دهد که چه زمانی بهترین صندلی های پرواز موجود هستند و شما می توانید در آن زمان ها برای دریافت صندلی و کارت پرواز به کانترهای پروازی مراجعه کنید.

اپلیکیشن هایی که تا اینجا به آنها اشاره شد از مهم ترین اپلیکیشن های موجود در بازار گردشگری برای استفاده مسافران به شمار می رود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « دنیای اقتصاد » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1