مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران، عنوان کرد:

اتوبوسرانی تهران و توجه به مقوله محیط زیست

8 اوت 2016 - 16:00 dsfr.ir/bx5oe

اتوبوسرانی تهران و توجه به مقوله محیط زیست
فرانک شکری
اتوبوس های تندرو بی آر تی شهر تهران

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران، از توجه ویژه این بخش به حفاظت محیط زیست خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی، پیمان سنندجی با اشاره به مطلب فوق، اظهار داشت: کار ما تنها جابه جایی مسافر نیست و مسائل اجتماعی از قبیل پرداختن به مباحث زیست محیطی از اولویت های ما در شرکت واحد اتوبوسرانی است و لذا و این مهم را از وظایف خود در حوزه مسئولیت اجتماعی می دانیم.

وی درباره مسئولیت اجتماعی شرکت واحد اتوبوسرانی و اهمیت ویژه آن، گفت: مسئولیت اجتماعی درگذشته تعریف دیگری داشته است، اما امروزه گفته می شود، سازمان ها باید نسبت به مسائل برون سازمانی خود نیز مسئولیت هایی داشته و برای آن برنامه ریزی مناسبی داشته باشند.

سنندجی با اشاره به این نکته که تاکید شده که نباید این مسئولیت در قالب پروژه تعریف شود، و باید به صورت مستمر و در قالب برنامه های درازمدت، کوتاه مدت و میان مدت پیش بینی شوند، تصریح کرد: مسئولیت اجتماعی در همه حوزه ها و سازمان ها می تواند به عنوان یک ماموریت لحاظ شود و برای آن برنامه ریزی کرد.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی مهم ترین اقدامات انجام شده در این شرکت در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی را فعالیت در حوزه سامانه معلولان و جانبازان خواند و افزود: شرکت واحد اتوبوسرانی در این بخش به صورت رایگان به مدارس استثنایی سرویس دهی داشته و هم چنین تاکنون در این سامانه 3 هزار عضو گیری کرده ایم و خدمات 24 ساعته ای را به این عزیزان ارائه می دهیم.

وی در ادامه با اشاره به گذشت 2 سال از اجرای طرح زمان بندی اتوبوس به عنوان یکی از مصادیق مسئولیت اجتماعی بیان داشت: ما به اطلاع رسانی در ارتباط با زمان رسیدن اتوبوس به ایستگاه به عنوان مسئولیت برون سازمانی نگاه می کنیم و هم چنین در راستای حفاظت از محیط زیست اقداماتی از قبیل استفاده از خودروهای یورو 4 به رده های بالاتر، راه اندازی اتوبوس برقی در خیابان 17 شهریور، ورود اتوبوس های هیبریدی، نوسازی ناوگان و نصب فیلتر دوده بر اتوبوس ها را انجام داده ایم.

به گفته سنندجی، اگر بگوییم، کار ما تنها جا به جایی بوده و کاری با محیط زیست نداریم، جالب نیست و این مهم را از وظایف خود در حوزه مسئولیت اجتماعی می دانیم و مجموع این اقدامات سبب شد که در اولین همایشی که درحوزه بنگاه های اقتصادی و مسئولیت اجتماعی برگزار شد، شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در ارتباط با اقداماتی که در این حوزه ها انجام داده مورد تقدیر قرار بگیرد.

وی در پایان با یادآوری امضا تفاهم نامه میان شرکت واحد اتوبوسرانی و ستاد مبارزه با مواد مخدر استان، خاطرنشان کرد: انعقاد تفاهم نامه همکاری با شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران در راستای کمک به پیشگیری از اعتیاد در جامعه را از دیگر مصادیق اقدامات شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در راستای تحقق مسئولیت اجتماعی این بخش از حمل نقل عمومی برشمرد.

1