230 واحد بوم گردی در سطح کشور فعال شده است

1 ژوئن 2016 - 15:40 dsfr.ir/k47li

230 واحد بوم گردی در سطح کشور فعال شده است
تسنیم
معاون گردشگری و بازدید از یک اقامتگاه بومگردی

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گفت: از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون 230 واحد بوم گردی در سطح کشور فعال شده است.

مرتضی رحمانی موحد در کارگروه گردشگری در استانداری لرستان افزود: تعداد واحدهای بوم گردی از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون از 24 واحد به 230 واحد رسیده است.

وی اظهار کرد: سازمان میراث فرهنگی در سیاست کلان معتقد به تعامل ومعنا شدن عناوین میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری است. جاذبه های تاریخی و طبیعی اگر گردشگری محور نباشند برحوزه های اقتصادی،فرهنگی،اجتماعی اثیر گذار نخواهند بود و اجسام و مکان های بی جانی هستند که در گذر زمان از بین می روند. این دید با گردشگری مسئولانه و رفتار مناسب با ارزشهای میراث باشد.

وی بیان کرد: ظرفیت های بسیار بزرگ تاریخی، طبیعی لرستان و مردم با فرهنگ منحصر به فرد کرده است و این ترکیب ظرفیت ها سرمایه بزرگ در این استان است. سرمایه ترکیبی گردشگری تاثیرات قابل توجهی بر گردشگری خواهد داشت.

رحمانی موحدی گفت: توسعه گردشگری بر توسعه جوامع محلی نیز تاثیر گذار است و این نتیجه در دنیا اثبات شده است. نگاه سنتی در گردشگری منسوخ شده است و همنشینی و مفارقت دوستانه با گردشگری ایجاد شده است.

وی اظهار کرد: مقاصد گردشگری تنها نقاط شهری نیست و روستا ها،سرزمین های کویری،جنگلی و کوهستان جاذبه گردشگری هستند. بیش از 50 درصد آمار گردشگران بین المللی در دنیا یعنی از حدود یک میلیارد و 150 میلیون نفرحدود 550 میلیون نفر حوزه گردشگر حوزه طبیعت گردی هستند. از این تعداد درصد زیادی گردشگر رویدادها و مناسبت ها هستند.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: ایران مجموعه ای از جاذبه های طبیعی و تارخی است که بحث مدیریت و نحوه بهره مندی به طور جدی باید مد نظر قرار گیرد.

بیش از 60 کشور دنیا در ردیف فهرست اول بازدید کشورایران هستند

رحمانی موحدی گفت: نگاه و آرامش در صحنه بین المللی و امنیت باعث شده است ایران مورد استقبال گردشگران خارجی قرار گیرد. در حالی که کشورهای مدعی صنعت گردشگری و مقصد گردشگری به دلیل ناامنی گردشگران خود را از دست داده اند ایران اسلامی امن ترین کشور منطقه است.

وی اظهار کرد: آرامش و امنیت شرط اول رونق صنعت گردشگری است که در حال حاضر این امنیت در ایران بیش از هر کشور منطقه است.

لرستان یارانه سفر دریافت می کند

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گفت: در راستای تحریک تقاضای گردشگری به هفت استان کشور یارانه بسته سفر پرداخت می شود که لرستان نیز جز این استان ها است. در این راستا گروه های به این استان ها سفر می کنند که بخشی از هزینه سفر آنها را سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری تقبل می کند.

وی بیان کرد: با این اقدامات در راستای گردشگری پایدار در این استان ها به ویزه لرستان گام برداشته می شود.

قلعه فلک الافلاک یادمانی تاریخی و ارزشمند

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: این بنای با اهمیت در حال حاضر در لیست ثبت جهانی قرار دارد.

وی بیان کرد: افراد نگران این اثر تاریخی می توانند همچنان نگران و حساس به آن باشند اما نگرانی ها باید تخصصی باشد و مسئولان مربوطه نیز توجه لازم در حفظ و نگهداری آن داشته باشند. مشکلات آزادسازی حریم این قلعه در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گزارش می شود و در راستای رفع این مشکل تلاش خواهد شد.

وی اظهار کرد: حمل و نقل زیرساخت اصلی توسعه گردشگری است که لرستان با توجه به ظرفیت فرودگاه مجهز دارای این بستر است و ارتباط شرکت های حمل و نقل و دفاتر مطرح این سازمان پیگیری خواهد شد.

رحمانی موحد گفت: واگذاری ابنیه تارخی به بخش خصوصی تاثیر قابل توجهی در امر گردشگری دارد. وی افزود: کج سلیقگی ها و نگاه های سنتی نباید مانع توسعه صنعت گردشگری باشد چراکه نگاه ترکیبی در سایت های گردشگری و استفاده از ظرفیت های پیرامونی باعث نگهداری و استمرار در حفاظت آثار تاریخی می شود.

وی بیان کرد: برگزاری جشنواره های بین المللی و محله ای و منطقه ای یکی از برنامه های دستور کار مدیران استانی است که در امر ارزیابی سالانه آنها بسیار تاثیر گذار است. ارایه زمین رایگان و تعرفه های پائین سرمایه گذاران داخلی و خارجی را ترغیب به سرمایه گذاری و فعالیت در استان می کند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1