بهره برداری از هتل بین المللی فرودگاه امام

25 فوریه 2015 - 06:50 dsfr.ir/9l7ij

طرح احداث هتل بین المللی فرودگاه امام خمینی (ره) با تامین مالی 700 میلیارد ریالی بانک توسعه صادرات ایران به بهره برداری رسید.

به گزارش «دنیای سفر» ابوالفضل حقدوست، رئیس شعبه تجریش این بانک با اعلام این خبر به مناسبت افتتاح هتل بین المللی فرودگام امام (ره) گفت: حجم کل پروژه ساخت اولین هتل فرودگاهی کشور بالغ بر 1000 میلیارد ریال می‌شود که 70 درصد آن توسط این شعبه تامین مالی شده است. این پروژه که به منظور ایجاد شرایط و بسترهای لازم جهت جذب توریسم و گسترش صنعت گردشگری در اراضی فرودگاه امام خمینی (ره) طراحی شده شامل 500 اتاق پذیرایی از مسافرین و سایر فضاهای خدماتی و تفریحی است و در کلاس 3 و 4 ستاره قرار دارد.

موقعیت مکانی این مجموعه و قرار گرفتن آن در نزدیکی فرودگاه بین المللی، باعث استقرار گروه های مختلف مسافران خارجی خواهد شد که با اهداف مختلف مانند بازرگانی و تجارت، گردشگری و تفریحی، علمی و یا سیاسی به ایران سفر می‌کنند و احداث این هتل تسهیل امور مربوط به آنان را به دنبال خواهد داشت.

پیش‌بینی می‌شود با تجهیز کامل و توسعه این مجموعه، میزان استقبال مسافران خارجی جهت بازدید از کشور و تمایل شرکت های هواپیمایی و مسافرتی سایر کشورها جهت انعقاد قرارداد و بهره برداری از امکانات ایجاد شده، افزایش یابد.

1