مدیرکل فرودگاه لارستان خبر داد:

راه اندازی پرواز لارستان - عتبات برای نخستین بار

20 آوریل 2016 - 09:30 dsfr.ir/xg7h3

راه اندازی پرواز لارستان - عتبات برای نخستین بار
larestan.airport.ir
فرودگاه بین المللی آیت اللهی لارستان

مدیرکل فرودگاه لارستان از راه اندازی پرواز لارستان - عتبات عالیات برای نخستین در اردیبهشت ماه امسال خبر داد.

مدیرکل فرودگاه لارستان در گفت و گو با خبرنگار تین نیوز درباره راه اندازی مسیر هوایی لارستان - عتبات عالیات توضیح داد: با توجه به علاقه  اهالی این منطقه برای سفر به عتبات عالیات با 2 شرکت هواپیمایی ایران ایر و العراقیه مذاکراتی کرده ایم که تصمیم نهایی برای راه اندازی این مسیر و همکاری با کدام شرکت هواپیمایی را سازمان حج و زیارت تعیین می کند. در واقع این سازمان بر اساس دستورالعمل ها و شرایط خود با یکی از این شرکت های هواپیمایی توافق می کند.

عنایت انصاری فرد ادامه داد: اما آنچه که مسلم است این پرواز در اردیبهشت امسال برقرار می شود. پرواز لارستان - عتبات عالیات هفته ای یکبار نشست و برخاست می کند و نحوه رفت و آمد آن Back to Back است به این معنا که مسافران لارستانی را هفته ای یکبار به عتبات منتقل کرده و پس از هفت روز آن ها را با همان هواپیما به لارستان بازمی گرداند.

مدیرکل فرودگاه لارستان درباره طرح های قابل بهره برداری این فرودگاه در فصل بهار امسال گفت: ساختمان CCTV یا مرکز سامانه تصویری این فرودگاه احداث و تجهیز شده است که به زودی افتتاح می کنیم. این ساختمان با مساحت 180 متر مربع از محل اعتبارات شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران ساخته شد. اعتبار احداث ساختمان برابر با 250 میلیون تومان و اعتبار خرید تجهیزات آن 600 میلیون تومان است.

وی افزود: مرکز سامانه تصویری فرودگاه در توسعه ایمنی و امنیت فرودگاه ها نقش به سزایی دارد. اکنون طی این پروژه 50 دوربین مدار بسته در 50 نقطه فرودگاه لارستان نصب شده است.

وی یادآور شد: در فرودگاه لارستان ساختمان فرستنده و 2 ایستگاه ایمنی زمینی ساخته شده اند و در ماه های آینده به بهره برداری می رسند. همچنین سیستم سوئیچینگ این فرودگاه را با هدف ارتقای سطح هوانوردی نصب و راه اندازی کردیم.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 11 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1