تا افق 1404 درآمد صنعت گردشگری ایران به 30 میلیارد دلار افزایش می یابد

20 مارس 2016 - 22:30 dsfr.ir/551c2

تا افق 1404 درآمد صنعت گردشگری ایران به 30 میلیارد دلار افزایش می یابد
دریافتی
نشست ستاد اجرایی خدمات سفر در استان بوشهر

بر اساس سند تدوین شده تا افق 1404 سالانه 20 میلیون گردشگر وارد کشور می شود که درآمد کشور را 30 میلیارد دلار در این بخش می رساند.

"رئیس سازمان میراث فرهنگی"

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان گردشگری و میراث فرهنگی شامگاه پنج شنبه در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر در استان بوشهر با قدردانی از توجه استاندار بوشهر به حوزه گردشگری اظهار داشت: در استان بوشهر در بخش گردشگری فعالیت های مهمی انجام شده که قابل تقدیر است.

مسعود سلطانی فر با بیان اینکه بوشهر استان گردشگرپذیر است، خاطر نشان کرد: امروزه استانداران توجه ویژه ای به حوزه گردشگری دارند به گونه ای که اکنون 20 استاندار به این باور رسیده اند که توجه ویژه ای به صنعت گردشگری استان ها داشته باشند.

وی با بیان اینکه ایران دارای 11 هزار سال قدمت است تصریح کرد: براساس ارزیابی های صورت گرفته بین 800 هزار تا یک میلیون اثر، سایت، محوطه و محدوده تاریخی در کشور وجود دارد که نشان از قدمت بالای ایران در ادوار تاریخی است.

سلطانی فر با بیان اینکه قانون حفاظت از آثار تاریخی بیش از 84 سال پیش تصویب شد گفت: اکنون 100 هزار اثر تاریخی در کشور شناسایی شده که 32 هزار اثر آن در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

وی جاذبه های طبیعی ایران را منحصر به فرد دانست و تصریح کرد: ایران دارای 4 فصل با تنوع اقلیمی ویژه است که مورد توجه گردشگران با هر نوع سلیقه ای قرار دارد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به جاذبه های مذهبی گفت: جاذبه های مذهبی در نقاط مختلف مانند حرم مطهر امام رضا (ع) در مشهد، حرم حضرت فاطمه معصومه (س) در قم، حرم شاهچراغ در شیراز و دیگر نقاط کشور وجود دارد که 50 درصد گردشگران را در طول سال به خود اختصاص داده است.

سلطانی فر به توریست درمانی در کشور پرداخت و افزود: با توجه به توانمندی پزشکان در حوزه های درمانی و جراحی با هزینه پایین بسیاری از توریست ها برای درمان ایران را انتخاب می کنند چراکه هزینه درمان در ایران یک پنجم کشورهای اروپایی است.

وی با اشاره به نقش صنعت گردشگری در تولید ناخالص داخلی گفت: در دنیا صنعت گردشگری تا 10 درصد تولید ناخالص داخلی را شامل می شود که این رقم اکنون در ایران شش درصد است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: صنعت گردشگری در کشورهای پیشرفت 10 تا 11 درصد اشتغال جامعه را خود اختصاص می دهد که این رقم در کشور شش درصد است که با توجه به ظرفیت بالای گردشگری در کشور تا افق 1404 این رقم با اجرای طرح های گردشگری افزایش می یابد.

سلطانی فر با اشاره به افزایش گردشگر براساس افق 1404 گفت: بر اساس سند تدوین تا افق یاد شده سالانه 20 میلیون گردشگر وارد کشور می شود که درآمد کشور را 30 میلیارد دلار در این بخش می رساند.

وی از ایجاد پارک کمپ در شهرهای مختلف خبرداد و بیان کرد: در راستای افزایش خدمات به حوزه گردشگری سال 1395 کمپ های مجهز با امکانات بیشتر در قالب پارک کمپ در 50 تا 70 نقطه شهرهای گردشگرپذیر کشور ایجاد می شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
10 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1