10 ژوئن 2024 - 02:16
سفیر مالزی در تهران خبر داد؛

ویزای 2 ماهه مالزی برای گردشگران ایرانی

17 ژوئن 2015 - 13:30 dsfr.ir/mv9kk

اخذ ویزای 2 هفته ای مالزی در فرودگاه برای مسافران ایرانی و ویزای 2 ماهه اقامت در مالزی برای گردشگران ایرانی میسر شد.

سفیر مالزی در تهران در گردهمایی فعالان صنعت گردشگری ضمن اعلام این خبر گفت: با توجه به ارتباط های دوستانه و پررونق تهران و کوالالامپور، سفارت مالزی در تهران ارتباط بسیار نزدیکی با وزارت گردشگری این کشور دارد. بر همین اساس علاوه بر ویزاهای 2 هفته ای که در فرودگاه برای مسافران ایرانی صادر می شود، این امکان نیز فراهم شده تا گردشگران ایرانی با پرداخت هزینه ای حدود 16 هزار تومان بتوانند در کوتاه ترین زمان ممکن ویزای 2 ماهه اقامت در مالزی را دریافت کنند.

راجا نوشیروان زین العابدین، همچنین تاکید کرد: سفارت مالزی در تهران تمام تلاش خود را می کند تا سفر گردشگران ایرانی به مالزی، با سهولت انجام شود، از این رو با همکاری این سفارتخانه و وزارت گردشگری مالزی، نخستین خط پروازی مستقیم تهران-کوالالامپور برای شرکت هواپیمایی آسمان ایجاد شد. با راه اندازی این خط پروازی، ظرفیت حمل مسافر بین دو کشور از طریق خطوط هوایی شرکت هایی ایرانی به 2660 مسافر در هفته رسید.

سفیر مالزی در تهران به برنامه های وزارت گردشگری این کشور برای جذب بیشتر مسافران خارجی اشاره کرد و گفت: مالزی به عنوان یک کشور مسلمان سعی دارد با ایجاد امکانات و برنامه های مناسبی ویژه که برای مسلمانان جذابیت دارد، گردشگران کشورهای اسلامی را جذب کند. در بازار ایران نیز رقابت میان مسیرهای گردشگری زیاد است و ما سعی داریم با جذاب تر کردن سفر به مالزی برای گردشگران ایرانی، آنها را جذب کنیم.

شایان ذکر است؛ گردهمایی فعالان صنعت گردشگری تهران به میزبانی آژانس الی گشت و وزارت گردشگری و فرهنگ مالزی در هتل اسپیناس تهران برگزار شد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1