10 ژوئن 2024 - 15:56
سرپرست دفتر صادرات معاونت صنایع دستی سازمان؛

ژاپن و روسیه خواستار برپایی نمایشگاه صنایع دستی ایران در کشورشان شدند

17 ژوئن 2015 - 11:00 dsfr.ir/8j1k3

در بیست و پنجمین نمایشگاه ملی و چهارمین نمایشگاه بین المللی صنایع دستی، سعی بر ایجاد یک رابطه دو سویه و در عین حال بدون وجود واسطه میان تولیدکننده، تجار و صادرکننده بود که خوشبختانه محقق شد.

سرپرست دفتر صادرات معاونت صنایع دستی سازمان گفت: ما محیطی را بسترسازی کردیم تا تجار و شرکت های بازرگانی در سالن 27 بطور مستقیم با تولید کننده های سالن های 8 و 9 ارتباط برقرار کنند و بدون واسطه خود با تولید کننده ها ارتباط بگیرند که این ارتباط یک رابطه فعال، پایدار است که فقط منتهی به زمان نمایشگاه نشده و پس از آن نیز ادامه دارد.

پویا محمودیان ادامه داد: با تجمیع 31 استان کشور در پایتخت فرآیند سفارش کالاهای صنایع دستی را توسط تجار و صادرکنندگان تسهیل کردیم به این دلیل که نمایندگان 31 استان در این نمایشگاه بصورت یکجا جمع شده اند و این امر ارتباط گیری با آنها را برای تجار راحت تر می کند.

وی با اشاره بر حضور دیپلمات های کشورهایی چون ژاپن و روسیه تاکید کرد: در روز پایانی شاهد حضور دیپلمات های ژاپن و روسیه در نمایشگاه بودیم که پس از بازدید و صحبت هایی که صورت گرفت اظهار کردند این نمایشگاه بی نظیر بوده و علاقه مند به برگزاری نمایشگاه صنایع دستی ایران در کشور ژاپن و روسیه  هستند. همچنین سفیر الجزایر پس از بازدید از نمایشگاه ضمن خرید بسیار صنایع دستی از این نمایشگاه آن را بسیار خوب و پربار ارزیابی کرد.

به گزارش دنیای سفر، بیست و پنجمین نمایشگاه ملی صنایع دستی و چهارمین نمایشگاه بین المللی صنایع دستی از 20 تا 25 خردادماه سال جاری در سالن های 8، 9 و 27 نمایشگاه بین المللی برگزار شد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « میراث آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1