17 اکتبر 2019 - 09:06

ایران آمادگی میزبانی از گردهمایی های بین المللی گردشگری را دارد

12 آوریل 2016 - 07:00 dsfr.ir/l186q

ایران آمادگی میزبانی از گردهمایی های بین المللی گردشگری را دارد
مهر
مسابقات قهرمانی اتومبیلرانی سرعت کشور

رئیس سازمان میراث فرهنگی در دیدار با رئیس کلوپ اتومبیلرانی اتریش اعلام کرد که ایران آمادگی میزبانی از همایش ها و گردهمایی های بین المللی مرتبط با فعالیت های گردشگری را دارد.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی؛ ورنر کراس، رئیس کلوپ اتومبیلرانی اتریش و رییس اتحادیه بین المللی گردشگری که به دعوت کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران به کشورمان سفر کرده است، پس از بازدید از جاذبه های تاریخی و فرهنگی استان های تهران و اصفهان و مرکز کنترل ترافیک کشور، با مسعود سلطانی فر، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و ابراهیم رضایی بابادی، مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی دیدار و درباره توسعه همکاری های فی مابین بحث و تبادل نظر کرد.

مسعود سلطانی فر، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دیدار با رئیس کلوپ اتومبیلرانی اتریش و رئیس اتحادیه بین المللی گردشگری، توسعه صنعت گردشگری را یکی از مهم ترین سیاست های دولت دانست.

معاون رئیس جمهور افزود: پس از توافق جمهوری اسلامی ایران با 1+5 و لغو تحریم های ناعادلانه، روند ورود گردشگران خارجی به ایران رشد قابل ملاحظه ای داشته است، گردشگران بسیاری از کشورهای مختلف برای بازدید از جاذبه های فرهنگی و تاریخی و همچنین استفاده از جاذبه های طبیعی به ایران سفر می کنند.

سلطانی فر، با اشاره به اینکه برگزاری جشنواره ها و مناسبت های فرهنگی - تاریخی در توسعه گردشگری کشورها نقش موثری دارد، یادآور شد: برگزاری جشنواره های فرهنگی در مناسبت های مختلف با توجه به زمینه های زندگی در هر منطقه از ایران، جلب و جذب گردشگران را به دنبال دارد.

معاون رئیس جمهور، همچنین به امکانات و توانمندی های کشورمان در بخش گردشگری سلامت اشاره کرد و افزود: با توجه به سرویس های خوب درمانی که در ایران وجود دارد، ما هر ساله میزبان اتباع کشورهای همسایه به منظور بهره مندی از خدمات مراکز بهداشتی و درمانی هستیم.

وی در ادامه، از اطلاع رسانی به عنوان یکی از موارد تاثیرگذار در توسعه صنعت گردشگری یاد و تصریح کرد: در کنار ایجاد زیرساخت های مورد نیاز این صنعت، اطلاع رسانی دقیق و مناسب به گردشگران می تواند در توسعه همه جانبه گردشگری یک کشور تاثیر بسزایی داشته باشد.

سلطانی فر با بیان اینکه کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران در اجرای سیاست های توسعه محور سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نقش مهم و اساسی دارد، اضافه کرد: با توجه به رویکرد دولت در توسعه صنعت گردشگری، ما در 2 سال اخیر شاهد روند رو به رشد تقاضا برای سفر به ایران بودیم و تلاش می کنیم تا با تمام توان و امکانات، زیرساخت های مورد نیاز برای پذیرایی از این حجم گردشگران را فراهم آوریم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران آمادگی میزبانی از گردهمایی های بین المللی مرتبط با فعالیت های گردشگری را دارد.

وی همچنین، بالا بردن سطح کیفی خدمات در تأسیسات گردشگری را یکی از مهم ترین سیاست های این سازمان در بخش نرم افزاری برشمرد و افزود: در این زمینه ما از امکانات و ظرفیت های موسسات آموزشی داخلی و بین المللی استفاده می کنیم.

در ادامه این دیدار ورنر کراس، رئیس کلوپ اتومبیلرانی اتریش و رییس اتحادیه بین المللی گردشگری با بیان اینکه برای نخستین بار به ایران سفر کرده است، گفت: شهر اصفهان و جاذبه های فرهنگی و تاریخی این شهر، یکی از بهترین سفرهایی بود که در تمام طول عمر خود داشته ام.

وی همچنین به تعامل سازنده با کانون اتومبیلرانی و جهانگردی جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: یکی از مهم ترین فعالیت های کانون ها، ارائه خدمات و تسهیلات به اعضاء است، همچنین ما به دنبال ارائه خدماتی فراتر از آنچه تا کنون ارائه می شده است هستیم.

کراس با اشاره به اینکه، تأمین امنیت در راه ها و جاده های یک کشور برای گردشگران مهم و ضروری است، اضافه کرد: ما آماده تبادل و ارائه تجربیات به کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران هستیم.

رئیس کلوپ اتومبیلرانی اتریش در پایان گفت: جمهوری اسلامی ایران می تواند میزبانی برگزاری مجمع عمومی فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی را بر عهده بگیرد، همچنین این مراسم می تواند بهانه ای باشد تا اعضای مجمع، جاذبه های بی نظیر فرهنگی - تاریخی ایران را ببینند.

در نشست دیگری که با حضور مدیرعامل و جمعی از مدیران کانون جهانگردی و اتومبیلرانی برگزار شد، ابراهیم رضایی بابادی با اشاره به قدمت 80 ساله این کانون به تشریح مختصری از تاریخچه، اهداف و فعالیت های انجام شده از سوی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در سال های گذشته پرداخت.

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی افزود: در تلاش هستیم تا با توسعه همکاری و تعامل با فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی (FIA)، در آینده نزدیک بتوانیم بیش از گذشته از تجربیات کلوپ های اتومبیلرانی دیگر کشورها در زمینه ارتقای ایمنی راه، آوزش، امداد خودرو، گردشگری و سایر زمینه های کاری مشترک بهره مند شویم.

رضایی بابادی ادامه داد: امیدوار هستم این بازدید به تعمیق روابط و برقراری ارتباط نزدیک تر با کلوپ اتومبیلرانی اتریش کمک کرده و به گسترش همکاری های فی ما بین و مشترک میان دو کانون که هر دو عضو رسمی فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی نیز هستند، منجر شود.

ورنر کراس، رئیس کلوپ اتومبیلرانی اتریش نیز پس از ابراز شگفتی از امکانات موجود در ایران در زمینه کنترل ترافیک و راه ها، به ارائه گزارشی کامل درباره فعالیت های این کلوپ و برنامه های طراحی شده برای اجرا در آینده پرداخت.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1