پیشنهاد مقصد نوروزی

کهگیلویه و بویر احمد؛ زیبای فراموش شده

21 فوریه 2016 - 11:00 dsfr.ir/qi9g8

کهگیلویه و بویر احمد؛ زیبای فراموش شده
modeonline.ir
جشنواره عشایر در کهگیلویه و بویر احمد

راهنمای سفرهای داخلی و دیدار از جاذبه های گردشگری، تاریخی، فرهنگی و طبیعی ایران: استان کهگیلویه و بویراحمد.

بخشی از مردم ایران، پیرو کمپینی که آن ها را به دیدن ایران به جای ترکیه و دبی در نوروز پیش رو دعوت می کند، تصمیم دارند به سفرهای داخلی بپردازند؛ اما مساله این است که بسیاری از جاذبه های ایران برای آن ها ناشناخته است.

در اینجا به معرفی جاذبه های گردشگری استان کهگیلویه و بویر احمد می پردازیم.

استان کهگیلویه و بویراحمد که به استان چهارفصل معروف است، آرمیده در میان کوه های سر به فلک کشیده زاگرس، نمایشگاهی از تنوع آب و هوایی، کوه، رود، جنگل، دشت، چشمه، آبشار و گل های دیدنی است. این سرا که کمتر مورد توجه گردشگران بوده و از این حیث مهجور واقع شده، سرشار از دیدنی های طبیعی و تاریخی است.

اگر می خواهید برای نوروز برنامه سفر داشته باشید، حتما به یاسوج هم فکر کنید. دیدن و تجربه نزدیک زندگی عشایر، قطعا یکی از جاذبه های دیدنی این شهر و استان است و ما را با گوشه ای از زندگی خانواده های ایرانی آشنا می کند.

در یک سفر دو روزه به این استان، از یاسوج به طرف بابامیدان رفته و پس از آنجا راهی باشت شده و در طول مسیر از پل تاریخی پریم دیدن کنید؛ پس از آن و درصورت دلخواه توقف در باشت، از گردنه شلالدون بازدید و از آنجا به گچساران بروید. زیارت از مرقد بی بی حکیمه یکی از اتفاقات خوب این سفر پس از یک شب اقامت در گچساران است.

در نهایت، نقطه پایانی این سفر یاسوج است و در بازگشت به این شهر یکبار دیگر می توانید از زیبایی های طبیعی مسیر نهایت لذت را ببرید. گردو، عسل، روغن محلی، لبنیات، سیب، انگور، کشمش، عسل و نیز انواع گیاهان دارویی از جمله سوغات این استان هستند و علاوه بر اینها دستباف های عشایر این استان همچون گبه، گلیم، جاجیم، مشته بافی، مفرش بافی، رودوزی و آویزهای تزئینی در کنار خاطرات خوش سفر، بهترین رهاوردهای این سفر بکر و کم نظیر به شمار می روند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « دنیای اقتصاد » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه ها

  • پاتاوه 20 مارس 2016 - 03:07

    رشته کوه دنا پل های تاریخی پاتاوه غارشگفت انگیزوتازه کشف شده ده شیخ ابشارهای منج وبهرام بیگی ازدیگرنقاط بی شمارزیبای کهگیلویه وبویراحمد است.دشت زیبای سقاوه همه اینهادرجاده یاسوج به سمیرم اصفهان واقع شده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1