امضای تفاهمنامه ای برای اشتغال زایی راهنمایان گردشگری

20 فوریه 2016 - 15:00 dsfr.ir/ap9dr

امضای تفاهمنامه ای برای اشتغال زایی راهنمایان گردشگری
sahebnews.ir
یک راهنمای گردشگری در حال گفت و گو با گردشگران خارجی

تفاهمنامه همکاری پیشخوان دولت و کانون سراسری انجمن های صنفی راهنمایان ایران برای تامین زیرساخت ها و استفاده از ظرفیت های گردشگری و راهنمایان تور امضا شد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، در دومین روز جشن راهنمایان تور که به مناسبت روز جهانی راهنمایان در شهر اصفهان در حال برگزاری است، تفاهم نامه ای به منظور ارزیابی سیستماتیک و درجه راهنمایان تور و بسترسازی و معرفی مجموعه های خدمات دهنده در بخش گردشگری میان کانون های پیشخوان دولت و انجمن های صنفی راهنمایان سراسر کشور امضا شد.

آرش رجایی، معاون خدمات ارزش افزوده کانون پیشخوان دولت با اشاره به شناسایی کمبودهای مربوط به راهنمایان تور، از طراحی پلت فورم جامع راهنمایان گردشگری خبر داد و افزود: در این پلت فورم راهنمایان با ثبت اطلاعات خود توسط انجمن های صنفی و تشکل های قانونی، ارزیابی و درجه بندی می شوند.

از سوی دیگر، تور اپراتورها با ثبت نیازهای خود برای دریافت راهنما گزینه مناسب را می توانند انتخاب کنند.

وی ادامه داد: این پلت فورم ابزار و بستری برای ارزیابی و معرفی مجموعه های ارائه کننده خدمات در گردشگری است که امیدواریم تا پایان سال 95 فاز یک آن به بهره برداری برسد.

علی فلاح، دبیرکل کانون دفاتر پیشخوان دولت و عضو کمیسیون دولت الکترونیک در این باره گفت: در دولت 70 خدمات شناخته شده داریم که در حال الکترونیکی شدن هستند. به عنوان رابط دولت و بخش های غیردولتی این پلت فورم با هدف کارآفرینی و همچنین ارائه خدماتی با قیمت پایین طراحی شد.

وی اضافه کرد: ما از این حوزه تخصصی راهنمایان تور استفاده و ظرفیت سایر دستگاه ها را به این مجموعه متصل می کنیم تا زمینه ای برای اشتغال پایدار ایجاد شود.

آرش نورآقایی، رئیس هیات مدیره کانون سراسری انجمن های صنفی راهنمایان تور کشور که طرفِ مقابل امضای این تفاهمنامه بود، در توضیحاتی بیان کرد: کانون نقش نظارتی ندارد، ما فقط می خواهیم بستر کارآفرینی و افزایش علم و آگاهی راهنمایان فراهم شود. ما فدراسیونی هستیم که با یکدیگر هماهنگی می کنیم.

او با اعتقاد بر اینکه پلت فورم راهنمایان گردشگری نقش راهنمای محلی را در هدایت گردشگران پررنگ می کند، افزود: ما می خواهیم همه استان ها از موهبت گردشگری بهرمند و افراد مختلف به یکدیگر متصل شوند.

این تفاهمنامه به امضای دبیرکل کانون دفاتر پیشخوان دولت و آرش نورآقایی، رئیس هیات مدیره کانون سراسری انجمن های صنفی راهنمایان ایران امضا شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 8 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1