23 ژوئن 2024 - 00:59

تسهیلات نوسازی برای تاکسی های فرسوده

8 فوریه 2016 - 15:30 dsfr.ir/cd1hk

تاکسی های هایبریدی تهران

رانندگان تاکسی های فرسوده برای استفاده از تسهیلات نوسازی در سامانه پیش بینی شده ثبت نام یا به شرکت همکار خود مراجعه کنند.

"معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 8"

منصور هنرور افزود: هم اینک 3 هزار دستگاه تاکسی در منطقه فعال است که از این تعداد 160 دستگاه آن فرسوده است و باید نوسازی شوند. از مجموع تاکسی های فرسوده منطقه 140 دستگاه پیکان و مابقی پراید و پژو هستند که اغلب این خودروها تحت پوشش یک شرکت در منطقه فعالیت دارند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 8، با اشاره به اینکه تسهیلات نوسازی تاکسی های فرسوده از سوی بانک های عامل به رانندگان پرداخت می شود افزود: رانندگان تاکسی های فرسوده باید با به همراه داشتن کارنامه هوشمند تاکسی و سند تاکسی به شرکت حمل و نقل همکار خود مراجعه یا با وارد شدن به سامانه طراحی شده، پیش ثبت نام را برای دریافت تسهیلات 20 میلیون تومانی انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: پس از ثبت نام اولیه افراد به بانک های عامل معرفی و با ارایه مدارک مورد نیاز به بانک می توانند از تسهیلات بانکی با کارمزد 4 درصد و بازپرداخت 4 ساله استفاده کنند.

وی توضیح داد: فرایند پرداخت تسهیلات به رانندگان از 12 بهمن آغاز می شود و انتظار می رود با ورود خودروهای جدید و خارج شدن تاکسی های فرسوده علاوه بر کاهش هزینه های نگهداری از خودرو، میزان آلودگی هوا کاهش یابد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1