12 نوامبر 2019 - 10:13
شهردار منطقه 6 عنوان کرد:

ساخت مجتمع تجاری در مترو ایستگاه ولیعصر صحت ندارد

7 فوریه 2016 - 15:40 dsfr.ir/r71oy

ساخت مجتمع تجاری در مترو ایستگاه ولیعصر صحت ندارد
سازمان زیباسازی شهر تهران
ساخت مترو در میدان ولیعصر تهران

خبرهای مبنی بر ساخت مجتمع تجاری در مترو میدان ولیعصر پایه و اساس درستی ندارد.

"شهردار منطقه 6 تهران"

عظیم بابایی، با اشاره به اشراف شهرداری منطقه به مقوله ترافیک و آلایندگی در مناطق مرکزی شهر از جمله میدان ولیعصر افزود: بر اساس تصمیمات از پیش اتخاذ شده قرار نیست ساختمانی با عنوان تجاری در این محل احداث شود.

وی تصریح کرد: ایستگاه مترو میدان ولیعصر به دلیل شکل خاص در مهندسی ساخت و تلاقی دو خط 3 و 6 و عریض بودن آن، از فضای مناسبی به منظور ایجاد مراکز فروش و اشتغال برخوردار است. ضمن آنکه پیش از این فضای کسب و کار در بسیاری از ایستگاه ها راه اندازی شده است.

بابایی با بیان اینکه هر دو بخش مترو و شهرداری کاملا به مشکلات منطقه در خصوص وجود آلاینده ها و ترافیک در میدان ولیعصر واقف هستند، تاکید کرد: قطعا ساخت مجتمع تجاری در این میدان پر تردد در دستور کار نیست و ایستگاه مترو میدان ولیعصر تنها یک مجتمع ایستگاهی است که به اشتباه به آن در خبرها مجتمع تجاری اطلاق شده است.

وی دلیل ایجاد فضای کسب و کار در ایستگاه مترو میدان ولیعصر را وجود رمپ و لوپ های زیاد در این ایستگاه دانست و گفت: ایستگاه مترو میدان ولیعصر با قرار گرفتن در مرکز پر تردد تجاری و اداری شهر، باعث برخی حساسیت ها شده که شاید نیازی به آن نباشد.

شهردار منطقه 6 تهران با مثال زدن ایستگاه مترو میدان انقلاب در نزدیکی مهندسی آن با ایستگاه میدان ولیعصر اظهار داشت: ایستگاه مترو میدان انقلاب با ساختار خاص خود و گستردگی در اطراف میدان، از طول راهرو زیادی برخوردار است و علی رغم وجود چندین غرفه فروش در آن، به آن ها مجتمع تجاری اطلاق نشده و مشکلی نیز در افزایش بار ترافیکی در این میدان به همراه نداشته است.

بابایی با بیان اینکه انتشار این اخبار باعث تشویش خاطر می شود، افزود: مهندسی ساخت مترو میدان ولیعصر در دست بررسی متخصصان مترو و سازمان زیباسازی شهرداری است و قطعا از مهندسی زیبا و خاصی برخوردار می شود. آب نما، فضای سبز و زیبایی سه المانی است که در ساخت خروجی ایستگاه در نظر گرفته شده اما نهایی شدن آن منوط به نظر کارشناسان این بخش خواهد بود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « تین نیوز » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
12 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1