پسابرجام؛ فرصتی برای متخصص کردن نیروهای انسانی در حوزه هوانوردی

3 فوریه 2016 - 17:30 dsfr.ir/v79ps

پسابرجام؛ فرصتی برای متخصص کردن نیروهای انسانی در حوزه هوانوردی
iranair.com
كادر پروازی هواپیمایی هما

در پساتحریم باید به دنبال متخصص کردن نیروهای انسانی و ورود تکنولوژی در بخش هوانوردی باشیم.

"یک کارشناس صنعت هوایی"

والی اویسی در گفتگو با خبرنگار تین نیوز، در خصوص 118 فروند هواپیمای ایرباس خریداری شده توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: با توجه به فرسودگی و عمر بالای ناوگان حمل و نقل هوایی که از 20 سال نیز عبور کرده، ورود این تعداد هواپیما منطقی بوده است.

وی ادامه داد: خرید 118 فروند هواپیما از شرکت هواپیمایی ایرباس که یکی از بزرگ ترین و معتبرترین شرکت هواپیمایی دنیا است کار درستی بود اما برای ورود این تعداد هواپیما باید زیرساخت های هواپیمایی و تکنولوژی آن فراهم شود.

اویسی با اشاره به وضعیت نامناسب زیرساخت ها در صنعت هوایی، گفت: در حال حاضر اگر کمپانی ایرباس 118 فروند هواپیما را به صورت یکباره تحویل ایران بدهد، به علت زیرساخت های نامناسب نمی توانیم این تعداد هواپیما را وارد ناوگان حمل و نقل هوایی کنیم.

وی یادآور شد: شرکت های هواپیمایی به دلیل تحریم ها مجبور بودند از واسطه ها برای پیدا کردن قطعات مورد نیاز هواپیمای خود استفاده کنند که اغلب این قطعات بسیار بی کیفیت بود. همین امر باعث شده بود جان مردم همیشه در خطر باشد. ما در بخش هواپیمایی نیازمند معلم خلبان و کاپیتان هستیم. باید نیروهای انسانی با تکنولوژی های جدید در این حوزه کاملا آشنا شوند.

وی با بیان اینکه اصلاحات ساختاری باید به سمت شایسته سالاری برود، خاطرنشان کرد: سازمان هواپیمایی کشور مسئولیت نظارت بر هواپیماهای کشور را بر عهده دارد و تنها جایی است که نمی توان شایسته سالاری را نادیده گرفت چرا که باید نیروهای انسانی متخصص حضور داشته باشند.

کاپیتان اویسی اظهار داشت: آمارها حاکی از آن است که کم ترین سانحه و حوادث در هواپیما رخ داده است و این نشان دهنده این امر است که ایمن ترین وسیله برای حمل و نقل و مسافرت هواپیما است.

وی با تاکید بر اینکه نظارت در بخش هواپیمایی بسیار زیاد است، تصریح کرد: بنده معتقد هستم که هواپیما ایمن تر از قطار است، برای مثال اگر سن یک خلبان بالای 40 سال باشد باید سالی 2 بار معاینه بدنی انجام بدهد و از نظر چک پروازی باید ارزیابی شود.

این کارشناس هوایی با بیان اینکه سازمان جهانی ایکائو بر تمام شرکت های هواپیمایی نظارت دقیق دارد، گفت: هر ساله در جهان 2.4 میلیارد نفر مسافر توسط یاتا جا به جا می شود که تلفات آن زیر 1000 نفر است و این نشان از ایمنی هواپیمایی دارد.

وی اظهار داشت: در پساتحریم باید به دنبال متخصص کردن نیروهای انسانی خود در بخش هوانوردی باشیم و تکنولوژی های این صنعت را وارد کشور کنیم و آن را توسعه دهیم.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1