16 آوریل 2024 - 22:16

صنعت هتلداری در هفته ای که گذشت

28 نوامبر 2015 - 10:00 dsfr.ir/o72hv

صنعت هتلداری در هفته ای که گذشت
wikimedia.org
هتل ترنج کیش

سابقا در شرکتی قرارداد ساخت 20 هتل با آدمی بسته شده که فقط 20 روز از ثبت شرکتش می گذشته است!

"مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران"

در هفته ای که گذشت، مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران در مصاحبه با یکی از خبرگزاری ها از اتفاقی که پیش از این درباره قراردادهای ساخت و ساز هتل در سطح کلان بسته می شد، پرده برداشت. در ادامه نگاهی به این خبر و سایر اخبار هفته گذشته صنعت هتل کشورمان شده است:

وقتی شرکتی 20 روزه مامور ساخت 20 هتل می شود!

مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران گفت که سابقا در این شرکت قرارداد ساخت 20 هتل با آدمی بسته شده که فقط 20 روز از ثبت شرکتش می گذشته است!

به گزارش خبرگزاری فارس؛ غلامحسین حسینی افزود: ما مدیران، سرمایه گذاران را خراب می کنیم. به سرمایه گذار می گوییم تو بیا این کار را بکن ما این چیزها را به تو می دهیم. نمی گذاریم بخش خصوصی با دو دو تا چهار تای خودش و با فضای گردشگری وارد این سرمایه گذاری شود. تعهدات بدون پشتوانه می دهیم و آخرش می شود چیزی که الان ما درگیریم، قول داده شده که فلان تعهدات را برای سرمایه گذار انجام می دهند ولی عملی نیست. اگر گردشگری در فضای سالم، منطقی و بدون احساسات باشد می تواند جای خودش را باز کند ولی اگر رانت بازی باشد نمی شود.

هتل ترنج کیش مجوز محیط زیست ندارد

بنا بر اعلام مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان، برای احداث هتل ترنج کیش مجوزی از محیط زیست هرمزگان صادر نشده است. وقادار با اشاره به ساخت و ساز های بی رویه همچون هتل 5 ستاره ترنج گفت: در خصوص پروژه در حال ساخت هتل ترنج در بحث مطالعاتی، ارزیابی و اجرای طرح ها در مناطق آزاد، مدیرعامل منطقه باید جوابگو باشد.

سرمایه گذاری تایلندی ها در قائم شهر برای ساخت هتل

رئیس شورای شهر قائم شهر از مذاکره با یک هیئت تایلندی درباره ساخت هتل و باغ پرندگان در این شهر خبر داد. سعید میرزایی در این باره گفت: به زودی یک هیئت سرمایه گذاری تایلندی به این شهر سفر خواهد داشت تا درباره سرمایه گذاری در پارک جنگلی تلار به منظور ساخت هتل و باغ پرندگان و موضوعات گردشگری مذاکره شود. وی همچنان خاطرنشان کرد: طرح کانون جهانگردی جهت ایجاد کمپ اقامتی و احداث پارک آبی با برآورد 40 میلیارد تومان در زمینی به مساحت 3 هزار متر آماده شده است.

راه اندازی سامانه رزرو هتل های کشور در چهارمحال و بختیاری

مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان چهارمحال و بختیاری از راه اندازی نخستین سامانه رزرو اينترنتی هتل های سراسر ايران در استان چهارمحال و بختیاری خبر داد. بهمن عسگری سوادجانی با اعلام این که این وب سایت دارای نماد اعتماد از وزارت صنعت، معدن و تجارت است، گفت: مركز رزرو و اطلاع رسانی شهركرد با ايجاد بستر مناسب برای پرداخت الكترونيكی، برای نخستین بار خدمات مذكور را از طريق اينترنت به متقاضيان ارائه می کند.

هتل «آسمان» شیراز با 14 طبقه به بهره برداری می رسد

با فک پلمپ هتل آسمان شیراز، مالک هتل می تواند نسبت به تکمیل 14 طبقه ای که مشکلی برای حریم ارگ ایجاد نمی کنند، اقدام کند. این هتل پیش از این با حکم دادستانی به علت ساخت 18 طبقه و تجاوز به حریم بصری ارگ کریم خان پلمب شده بود اما حالا با فک آن مالک می تواند نسبت به تکمیل 14 طبقه خود و تخریب طبقات اصافی برای کسب مجوز بهره برداری اقدام کند.

1